به گزارش افکارنیوز،

آیت‌الله العظمی نوری همدانی از مراجع عظام تقلید صبح امروز (سه‌شنبه ۲۳ بهمن‌ماه) در دیدار کوتاهی با عده‌ای از طلاب بیان داشت: اسلامیت و جمهوریت که امام راحل (ره) بر آن تأکید داشته‌اند، در مواقع حساس خود را نشان داد و اینکه امام بر روی اسلام تأکید می‌کردند، برای این بود که مسلمانان روحیه ذلت‌پذیری ندارند و هر جا ظلم و ستم ببیند، بدون در نظر گرفتن مرز جغرافیایی مقابل مستکبرین می‌مانند و اجازه زورگویی نخواهند داد.

وی افزود: مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن با یک وحدت و همبستگی نشان دادند که با عزت و سربلندی و اقتدار پشت نظام و انقلاب و رهبری هستند و اجازه جسارت به هیچ کشوری را نخواهند داد و خواب دشمنان ملت را آشفته کردند.

دنیای استکبار کشتن کودک شش ساله را نمی‌بینید

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: نشست سران کفر و دشمنان ایران را در هر کجا چه لهستان یا هر نقطه دیگر باشد و هر نتیجه‌ای که بخواهند بگیرند از پیش به شکست کشانده اند.

وی ادامه داد: دنیای استکبار کشتن کودک شش ساله را نمی‌بینید و حاکمان قبیله‌ای آن کشور را مجریان حقوق بشر معرفی می‌کند. ولی ایران ما را با داشتن این مردم غیرتمند و مدافع نظام و انقلاب را ناقض حقوق بشر معرفی کرده و با این قضاوت خود را رسوا کرده است.

وظیفه مسؤولان در مقابل این مردم انقلابی سنگین شد/ تعلل در خدمت به این مردم گناه بزرگی است

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: مسؤولان قدر مردم را بدانند، این مردم با ندای رهبری و با اعتقاد دینی و مذهبی آمدند. قدر مردم خصوصاً جوانان را بدانید و آگاه باشید که وظیفه شما در مقابل این مردم بصیر و انقلابی سنگین شد و تعلل در انجام وظایف و خدمت به این مردم گناه بزرگی است.

وی با اشاره به ایام فاطمیه و تقارن آن با پیروزی انقلاب گفت: باید قدر فاطمیه را دانست و عزای این بانو بزرگ و پیامبر و اهل بیت در این کشور در هر زمان به احسن وجه صورت گیرد که هر چه داریم از این خاندان است.