به گزارش افکارنیوز،

محمدباقر نوبخت روز جمعه در دومین یادواره 450 شهید شهرستان خدابنده در استان زنجان و شهید مظفرعلی ذوالقدر (از شهدای فداییان اسلام)، جایگاه شهدای دفاع مقدس را فراتر از دفاع خاک وطن عنوان کرد و افزود: شهدای جنگ تحمیلی فراتر از مام وطن از تفکر و مرام دین دفاع کردند.

وی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را مصداق ظهور تفکر جدید نشات گرفته از اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) برشمرد و اظهار کرد: در دورانی که کشورها زیر سیطره 2 تفکر لیبرالیستی و سوسیالیستی بودند یک مرجع دینی از حوزه فریاد کشید و تفکر جدیدی را که البته دارای اصالت تاریخی بود مطرح کرد و آن همان حکومت بر اساس معیارهای الهی بود.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه مردم نیز با شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» تفکر جدید حضرت امام (ره) را تایید کردند، بیان کرد: پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی، دنیا در برابر آن قد علم کرد که این نظام نماند و اینجاست که ارزش شهدا فراتر از دفاع از خاک است.

نوبخت تاکید کرد: در حیات 40 ساله انقلاب، روزی نبوده است که دشمنان دست از سر ما بردارند؛ امروز هم این رئیس جمهوری دولت روان پریش آمریکا عربده می کشد و ادعا می کند که می خواهد ملت ایران را به زانو در آورد، ولی غافل از اینکه قدرتمندترین ها هم در 40 سال گذشته نتوانستند کاری انجام و در اصل به خاطر همین با ما پشت میز مذاکره نشستند.

وی با بیان اینکه آرمان شهدا بقای این نظام بود، یادآور شد: در وصیت نامه حضرت امام (ره) نیز به این نکته تاکید شده که رمز بقای نظام همان رمز پیروزی انقلاب و آن «وحدت کلمه» و اتحاد است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی قوی تر از 40 سال پیش است، اظهار کرد: امروز بسیج، سپاه و ارتش در اوج اقتدار هستند، کشور به لحاظ علمی جایگاه 15 در جهان دارد و اقتصاد کشور جزو 18 اقتصاد بزرگ دنیا است. 

وی ادامه داد: اگر عنصر اطاعت از رهبری، همدلی و تلاش در راه دین را ادامه دهیم به طور حتم پیروز خواهیم شد.