گروه سیاسی- سبک مغزان کاخ سفید بار دیگر خشم خود را از یک نهاد انقلابی و اسلامی نشان داده اند و میخواهند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را را در فهرست گروههای تروریستی خود قرار دهند.
به گزارش افکارنیوز، این موضوع نشان می دهد ترامپ و همفکران ضد ایرانی وی در کاخ سفید تا چه اندازه نسبت به انقلاب اسلامی خشم و نفرت دارند و کارآمدی و اقتدار سپاه پاسداران باعث عصبانیت استکبار جهانی شده است.
اینکه آمریکا بخواهد یکی از نهادهای مهم و انقلابی کهبر اساس قانون بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی است را در فهرست گروههای تروریستی خود از این دارد که سپاه پاسداران به خوبی توانسته از تمامیت ارضی ایران اسلامی دفاع کند و حالا این اقتدار همچون خاری در چشمان ایادی کاخ سفید است.
بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص تصمیم آمریکا و ترامپ بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک ارگان حاکمیتی مهم و نیروی نظامی جمهوری اسلامی ایران است و انجام چنین اقدامی از سوی آمریکا با واکنش سریع مجلس شورای اسلامی مواجه خواهد شد.
وی افزود: نمایندگان مردم در قوه مقننه، طرحی را امضا کردند تا به مجرد اینکه آمریکا چنین اقدام نابخردانه‌ای را انجام دهند، ایران نیز ارتش آمریکا را به عنوان یک گروه تروریستی بشناسد و در مجلس نیز این موضوع تصویب شود.
بروجردی ادامه داد: در صورت قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی از سوی آمریکا، ایران نیز ارتش آمریکا را به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته و آن‌ها حق حضور در منطقه را نخواهند داشت، زیرا آن‌ها یک تهدید امنیتی هستند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتش آمریکا هم ردیف سایر گروه‌های تروریستی در منطقه خواهد بود و به همان شکلی که با گروه‌های تروریستی در منطقه برخورد می‌کنیم، با آن‌ها نیز برخورد می‌شود، گفت: ایران برای مقابله با اقدامی است که آمریکایی‌ها می‌خواهند علیه سپاه انجام دهند، برنامه دارد.
از سوی دیگر علیرضا محجوب دیگر نماینده مجلس نیز خاطر نشان کرد:امام خمینی و مقام معظم رهبری بالاترین تعابیر را در مورد سپاه داشتند ،امام فرمودند اگر سپاه نبود کشورهم نبود وجمهوری خواهان آمریکا هم کینه ای قدیمی از انقلاب اسلامی دارند و مواضع آنها در مقابله با منافع جمهوری اسلامی به سپاه خلاصه نمی شود.
وی افزود:هیچ اعتباری به صحبت های ترامپ نیست و او یکروز حرفی میزدند و روز دیگر تکذیب می کند و نباید به آن توجهی کرد،سپاه همیشه در هر جایی که حضور نظامی داشته با تروریست ها مقابله کرده و خود قربانی تروریست است و در مقابل گروه های مورد حمایت آمریکا مثل منافقین و داعش از بزرگترین تروریست های منطقه هستند.
عضو فراکسیون امید تاکید کرد:سپاه شجره طیبه انقلاب است که بهترین نیروها و ازشمند ترین جوانان این کشور را در خود پرورش داده و شهدای بزرگی را تقدیم انقلاب کرده و ارزش آن با صحبت ها و مواضع بی ارزش سیاست مداران آمریکا از بین نمی رود.