به گزارش افکارنیوز،

منابع دیپلماتیک آمریکا می‌گویند همزمان با افزایش تنش در خاورمیانه طی روز‌های اخیر یک هیئت امنیتی از رژیم صهیونیستی به واشنگتن سفر کردند و اطلاعات حساس و مهمی را درباره زرادخانه موشکی ایران در اختیار مقامات آمریکا قرار داده‌اند.

پایگاه اینترنتی «ایندیپندنت عربی» به نقل از منابع دیپلماتیک آمریکا افزود: «این هیئت اسرائیلی شامل افسران ارشد اطلاعات ارتش، اعضای ارشد شورای امنیت داخلی، و سرویس خارجی سازمان موساد اسرائیل هستند».

به گفته این منابع آمریکایی، این هیئت صهیونیستی «اطلاعات بسیار مهم و حساسی درباره زرادخانه موشکی ایران، به ویژه موشک‌های کوتاه‌برد و میان‌برد و همچنین مکان راکتور‌های هسته‌ای را در اختیار مقامات وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) قرار دادند».

بنا بر این گزارش، با این حال مقامات رژیم صهیونیستی به مقامات پنتاگون گفته‌اند: « اسرائیل در هر گونه تنش احتمالی در خلیج (فارس) و تقابل با ایران شرکت نخواهند کرد، اما اگر هدف حمله قرار گیرد، پاسخ می‌دهد».

به نوشته ایندیپندنت، هراس رژیم صهیونیستی از این است که با آغاز تنش در خلیج فارس، متحدان ایران در منطقه مانند جهاد اسلامی، حماس، و حزب‌الله لبنان، سرزمین‌های اشغالی را هدف حمله قرار دهند.

رسانه‌های صهیونیستی پنج‌شنبه گذشته گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا در جلسه‌ای با سران امنیتی این رژیم از آن‌ها خواسته تمام تلاش خود را انجام دهند تا تل‌آویو از مناقشه میان آمریکا و ایران دور بماند.

بر اساس گزارش کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، نتانیاهو از حاضران در این جلسه خواسته به دقت تحولات مربوط به تنش‌های میان آمریکا و ایران را رصد کنند و هرآنچه در توان دارند انجام دهند «تا به هر قیمتی شده، اسرائیل از این تحولات دور بماند.»