به گزارش افکارنیوز،

 دفتر تحکیم وحدت در نامه‌ای خطاب به « آبه شینزو » نخست وزیر کشور ژاپن تاکید کرد: ملت مظلوم و مقتدر ایران هرگز با ظالم ترین کشور دنیا یعنی آمریکا بر سر هیچ موضوعی مذاکره و توافق نخواهد کرد.

متن این نامه بدین شرح است:

« جناب آقای آبه شینزو 

نخست وزیر محترم کشور ژاپن

سلام علیکم

طبق اخبار منتشر شده در رسانه ها مطلع شدیم جنابعالی برای اولین از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ، قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران کرده اید و برای حضور در کشور اسلامی و مستقل ایران پیام هایی از دولت مستکبر و ظالم ایالات متحده ی آمریکا به همراه دارید و در اولین حضور خود در سرزمین پرافتخار و کهن ایران در چهل سال اخیر نقش میانجیگری ایفا می کنید. بدینوسیله به نمایندگی از دانشجویان جوان ایران اسلامی در حالیکه نتیجه این سفر پیشاپیش برای ما روشن است چند جمله ای را جهت اطلاع حضرتعالی به استحضار می رسانیم.

ایالات متحده ی آمریکا کشوری است که از ابتدای تکوین خود تا به امروز عامل جنگ ها و جنایات گوناگونی بوده است و در هر کشوری که توانسته است دست یازی کرده و خود یا ایادی خود را بر ملت های مظلوم مسلط کرده است.

قطعا عنایت دارید که از کشوری سخن می گوییم که در جریان جنگ جهانی دوم هیروشیما و ناکازاکی را به وسیله ی بمب اتم با 220هزار کشته به توبره کشید و طعم تلخ ظلم و جنایت را به مردم ژاپن نیز چشانیده است و بر اساس همین ایدئولوژی مستکبرانه از پیش از انقلاب اسلامی و همچنین پس از آن در کشور ایران نیز جنایات مختلفی را به انحای گوناگون بر ملت ایران روا داشته است و از این روست که مردم ایران نیز آمریکا را به عنوان شیطان بزرگ و دشمن درجه ی یک خود می شناسند.

حال معتقدیم حضور شما به نمایندگی از دولت آدمکش ایالات متحده ی آمریکا در کشوری که چهل سال است به یمن وزیدن نسیم حکومت اسلامی در آن از شرق و غرب وارسته و بر پای خود ایستاده است گرچه برای ملت ما پیام قابل توجه و با اهمیتی در پی ندارد اما به راستی برای ملت ژاپن که زخمه های سیطره ی اقتصادی و نظامی آمریکا را در طول تاریخ خود چشیده است سخت دردناک خواهد بود.

در هر صورت با توجه به تجربه ی چندین ساله ملت و جوانان مسلمان ایرانی در مواجه با آمریکا لازم به ذکر است که ملت مظلوم و مقتدر ایران هرگز با ظالم ترین کشور دنیا یعنی آمریکا بر سر هیچ موضوعی مذاکره و توافق نخواهد کرد و ما دانشجویان جوان ایرانی نیز همچون مواضع رسمی اعلام شده از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران بر جبران خسارت های وارد شده به ایران در خصوص برجام و رفع تحریم های فرا سرزمینی آمریکا علیه جمهوری اسلامی تاکید نموده و تنها عرصه ی نتیجه بخش برای حضور جنابعالی در تهران را تلاش برای تحقق این دو اصل می دانیم.