به گزارش افکارنیوز،

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، درباره گام دوم جمهوری اسلامی ایران در واکنش به عدم اجرای تعهدات اروپایی‌ها گفت:‌ اروپایی‌ها در مذاکرات اخیر با موضوع اینستکس وقت زیادی از جمهوری اسلامی گرفتند و نباید اسیر این حربه آنها می‌شدیم. 

وی افزود: مذاکرات متعدد اروپا با ایران بعد از خروج آمریکا از برجام، ما را به سمت عقب برده و اجازه نداد به پیشرفت‌هایمان برسیم چرا که وقت‌مان را از بین برد. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: باید با اجرای قاطع و محکم گام دوم به اقدامات قبلی و شرایط گذشته باز گردیم و نباید منتظر غرب باشیم تا برایمان کاری کند. 

قاضی پور با اشاره به عدم اجرای تعهدات اروپا به ایران در قالب برجام و اینستکس اظهار داشت: باید اقدامات و تعهداتی که منجر به محرومیت ما شده بود را کنار گذاشته و بر اساس نیازها و اهداف و منافع‌مان کارها را پیگیری کنیم. 

وی گفت: اروپا با هماهنگی آمریکا و اتلاف وقت جمهوری اسلامی وضعیت را به جایی رساندند که گام اول را محکم برداشتیم و در انتظار اقدام قاطع گام دوم هستیم که قطعاً باعث حیرت غرب خواهد شد. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس افزود: دولت باید با اتخاذ مواضع قاطع از برجام خارج شده و برای کشورمان و منافع ملی تصمیم بگیرد نه به نفع اروپا و آمریکا.