به گزارش افکارنیوز،

 شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان در واکنش به اقدام آمریکا در درج نام دو نفر از نمایندگان پارلمان این کشور در فهرست تروریسم تأکید کرد: «آنها از دستاویز تحریم‌­های اقتصادی علیه ما استفاده می­‌کنند و این مصداق حقیقی دشمنی است، آنها دشمنی سیاسی را نیز علیه ما به کار می­گیرند، هدف قرار دادن نمایندگان با تحریم‌­های اقتصادی تعبیری غیر از هدف قرار دادن نمایندگان مردم ندارد».

اخبار سیاسی- شیخ قاسم در ادامه افزود: «اگر نمایندگان یا مسئولان دیگر یا هر حزب و فرد دیگری را در لیست تحریم­‌ها و فشارها قرار دهید، بر اراده ما افزوده شده و ما را به فکر پیروزی در این نبرد خصمانه علیه محور مقاومت می­‌اندازد.

وی تأکید کرد که جهان سرگرم دشمنی‌­های مکرر آمریکا علیه ایران است، حال باید پرسید که ایران برای عبور از این دشمنی­‌ها و فشارها چه کرد؟ ایران قابیلت خود را در رهبری محور مقاومت و حمایت از ملت‌­های منطقه ثابت کرد و توانست دستاوردهای بی‌­شماری محقق کند.

شیخ نعیم قاسم تأکید کرد که اگر ایران و حمایت آن از مقاومت لبنان نبود، این ثبات فعلی نه در مقاومت فلسطین و نه در پیروزی سوریه در مقابله با توطئه‌ها و نه آزاد سازی عراق و نه پایداری یمن هیچ‌یک عملی نمی­‌شد.

وی در پایان گفت: «تمام ملت­‌های منطقه وام‌دار کرامت ایران هستند».