به گزارش افکارنیوز،

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه)، در تذکر شفاهی، اظهار داشت: مجلس باید شأن خود را پیدا کند و این روند معکوس که از اول انقلاب در مسائل فرهنگی، قانونگذاری، اقتصادی و سیاسی اصلاح شود.

اخبار سیاسی- نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه علیرغم مفاد آئین نامه داخلی مجلس برخی از نمایندگان در جریان سوال از وزیر خارج از بحث صحبت کردند یا امروز آقای پزشکیان به عنوان رئیس جلسه تاکید کرد که برای بیان اظهارنظر درباره معاهدات تنها 5 دقیقه نماینده فرصت دارد.

وی افزود: این در حالی است که براساس بند د ماده 137 آئین نامه داخلی تکلیف زمان اظهارنظر موافقان و مخالفان طرح و لوایح مشخص است از این جهت موضوعات باید در هیات رئیسه مطرح و پیگیری شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ماده 29 برنامه ششم توسعه، گفت: دولت براین اساس مکلف به شفاف سازی حقوق و مزایای مدیران شده، در بودجه سال 98 نیز موضوع سهمیه بندی کالاهای اساسی مورد تاکید قرار گرفته اما هیچ کدام اجرایی نشده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم تاکید کرد: نمایندگان براساس اصل 67 قانون اساسی قسم خوردند و باید به نحوه اجرای قانون نظارت کنند. ما با دولت دشمنی نداریم و نمی خواهیم چوب لای چرخ دولت بگذاریم. تنها به دنبال رفع مشکلات معیشتی مردم هستیم.