اخبار سیاسی- آمریکایی ها بعد از شکست های پی در پی در سیاست هایشان در مقابل ایران ، عملیات فریب دیگری را طراحی کرده اند که نخ نما شده و نشان از دروغ گویی مجدد حکام ایالات متحده آمریکا دارد.

به گزارش افکارنیوز، آمریکا هنوز از ضربه به پهبادش در تجاوز به ایران به شدن از ایران و سپاه پاسدران انقلاب اسلامی عصبانی است و سعی دارد با عملیاتی روانی نگاه جامعه جهانی را از قدرت ایران منحرف کند.

عملیات فریب عملیات جدیدی است که ترامپ و پمپئو و دیگر سردمداران کاخ سفید طراحی کرده اند تا بار دیگر موضوع مذاکره را پیش بگیرند.

پمپئو توئیتی زده و حضور ظریف وزیرخارجه ایران در نیویورک را یادآور شده و از ابراز تمایلش برای سفر به ایران سخن گفته است.

اما پمپئو و دیگر آمریکایی ها به خوبی می دانند که حضور ظریف در آمریکا برای حضور در مجمع بین المللی است نه برای حضور به خاطر آمریکا.

پمپئو با این سیاست فریب قصد دارد از طریق رسانه ها با مردم ایران سخن بگوید اما باید بداند مردم ایران از جنایت ها و خباثت های آمریکایی ها به شدت عصبانی و آمریکا را دشمن اصلی این کشور می دانند و از سردمداران آمریکا متنفرند.

فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به توئیت وزیر خارجه آمریکا مبنی براینکه پیشنهاد سفرش به تهران از سوی این ایران پذیرفته نشد و این موضوع را با سفر ظریف به نیویورک مقایسه کرد، گفت: وزیر امور خارجه ایران بر اساس معاهده مقر به نیویورک سفر کرده و می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح معاهده مقر بیان داشت: زمانی در چند کنفرانس معاهده مقری طراحی و امضا شد تا سازمان ملل متحد در نیویورک قرار گیرد، زمانی که سازمان ملل بر اساس معاهده مقر در نیویورک تعریف شد قرار شد این ایالت تابعی از شرایط بین المللی باشد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: حتی دشمنان آمریکا می توانند براساس معاهده مقر برای حضور در سازمان ملل به نیویورک سفر کنند.

 

وی تاکید کرد: هیچ معاهده مقری برای تهران وجود ندارد که طبق آن پمپئو به ابران بیاید، آن هم کسی که نقشه های دشمنی اش برای ایرانی ها مشخص و ثابت شده است.

فلاحت پیشه با بیان اینکه سفر ظریف به نیویورک قابل مقایسه با سفر پمپئو به تهران نیست، اظهار داشت: وزیر خارجه آمریکا استاد جنگ روانی و  طراح جنگ روانی علیه ایران است، موضوع سفر به تهران نیز در قابل جنگ روانی مطرح شده که باید گفت پمپئو صلاحیت سفر به تهران را ندارد.

همچنین محمدرضا پور ابراهیمی داورانی  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این خصوص معتقد است این صحبت وزیر خارجه آمریکا ناظر بر رفتار فریبکارانه است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: اینکه پمپئو بخواهد به تهران بیاید به این بهانه که ظریف به آمریکا می رود، مقایسه نادرست است، چرا که مجلس و دولت ایران به واسطه سیاست های خصمانه ای که آمریکا علیه جمهوری اسلامی و مردم داشته علاقه ای ندارد در خاک آمریکا حضور پیدا کند، مردم از دولتمردان و شخصیت هایی که علیه جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفته اند متنفر هستند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه برای ایران مجلس و دولت آمریکا هیچ تفاوتی ندارد، تاکید کرد: آنها کمر به نابودی مردم ایران بسته اند بنابراین حضور مسئولین ما در این کشور هیچ توجیهی ندارد.

 

وی بیان داشت: با این حال از آنجایی که آمریکایی ها همه چیز  دنیا را قبضه کرده اند و مراکز بین المللی را در خاک خود تاسیس و راه اندازی کرده است اگر سازمان ملل خارج از آمریکا باشد به پمپئو قول می دهیم که حتی یک روز وزیر خارجه ایران در آمریکا حضور پیدا نکند.

پور ابراهیمی با بیان اینکه مسئولین کشور با اکراه به سرزمین آمریکا برای حضور در امکان بین المللی حضور پیدا می کنند، اظهار داشت: در حالی وزیر خارجه آمریکا به سفر ظریف اشاره می کند که وزیر و خبرنگار ما اجازه تردد در خیابان های نیویورک را نداشتند و برای نماینده ایران و وزیر محدودیت اعمال کردند.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه در ایران نهاد بین المللی وجود ندارد که آمریکایی ها بخواهند به این بهانه به تهران سفر کنند، بیان داشت: آمریکا به دلیل ساختارهای جهانی و به واسطه نگاه استکباری تمام مراکز بین المللی را در کشور خود تعریف کرده اند بنابراین عملا ما مجبوریم برای حضور در مراکز بین المللی به آمریکا سفر کنیم اما این سفر ها به معنا حضور در آمریکا نیست این حرف فریبکارانه است و توصیه می کنم وزیر خارجه آمریکا قبل از بیان چنین حرف هایی،  رفتار خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی را اصلاح کند.

وی عنوان کرد: حتی اگر سازمان بین المللی در ایران وجود داشت و پمپئو می خواست به این بهانه در ایران حضور پیدا کند مردم  به دلیل رفتارها و اظهارنظرهای سخیف و خصمانه اثری از او باقی نمی گذاشتند، گذشته زمانی که به دلایل مشکلات اقتصادی و شوک ارزی مشکلاتی برای مردم ایجاد شد و شاهد اعتراض های به حق آنها بودیم، آمریکایی ها تصور کردند اعتراض کارگران به حقوق و دستمزد به معنای مخالفت با اصل انقلاب است.

پور ابراهیمی افزود: پمپئو که از منظر ما سیاستمدار کودن محسوب می شود با اتکا به این مسائل تحلیل کرد که سال 2019 جمهوری اسلامی ایران سقوط می کندو رسما اعلام کرد جشن پایان انقلاب را در آغار کریسمس 2019 در تهران می گیرد، با این حساب کسی که با چنین وقاحتی ابراز نظر می کند، اگر سازمان جهانی درایرن باشد مردم به محض حضور او اثری از آن نخواهد گذاشت، ایران هرگز علیه کشوری اظهار نظر نکرده و نگران حضور مسئولانش در آن کشور نیست، روابط ایران منطبق بر اصل احترام متقابل است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: به نظر می آید توئیت پمپئو برای سفر به تهران فریبکاری است، جمهوری اسلامی با روش مقاومت پاسخ رویکرد خصمانه را می دهد و ذره ای از منافع ملی کوتاه نمی آید.