به گزارش افکارنیوز،

 مراسم افتتاحیه مسابقات بین المللی نظامی روسیه با حضور ژنرال شایگو وزیر دفاع این کشور و مقامات عالی رتبه لشگری دیگر کشورهای شرکت کننده و با پیام ویدئویی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برگزار شد.

همچنین در این مراسم امیر محمدحسن باقری معاون آموزش و پژوهش ستادکل نیروهای مسلح نیز حضور داشت.

جمهوری اسلامی ایران در این دوره از مسابقات با ۱۳ تیم متشکل از ۴ تیم از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۶ تیم از ارتش جمهوری اسلامی ایران و ۳ تیم از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران شرکت دارد.

نخستین مسابقات برگزار شده پس از مراسم افتتاحیه، مرحله مقدماتی رشته بیاتلون تانک است که در مسکو برگزار می‌شود.

سرتیپ دوم پاسدار حسین سلیمانی سرپرست تیم بیاتلون تانک شرایط آمادگی، توانمندی روحی و رزمی تیم را بسیار خوب ارزیابی و اظهار امیدواری کرد با توجه به مراحل آماده سازی و تمریناتی که در مدت یکسال گذشته پشت سر گذاشته اند نتایج مطلوبی کسب کنند.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: ۲۵ کشور در رشته بیاتلون تانک شرکت کرده اند که مسابقات را طی ۱۴ روز و در سه مرحله انجام می دهند. 

وی تصریح کرد تیم بیاتلون تانک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران متشکل از کارکنان تیپ امام رضا(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تیم هایی از کشورهای روسیه، چین، بلاروس، قزاقستان، آذربایجان، مغولستان، ونزوئلا، ارمنستان، قرقیزستان، صربستان و سوریه هم‌گروه شده است.