به گزارش افکارنیوز،

جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیته مالی هیات پارلمانی ایران در این خصوص بیان کرد: اجلاس بودجه و امور مالی بین المجالس آسیایی با حضور رییس مجلس عراق و وزیر خارجه جمهوری این کشور از امروز در بغداد آغاز به کار کرده است.

اخبار سیاسی-​ وی افزود: هیات جمهوری اسلامی ایران متشکل از آقای نوری معاون اداری مالی مجلس ، خانم‌ها ذوالقدر و چنارانی، هیات کارشناسی بین الملل مجلس و وزارت خارجه و اینجانب به عنوان عضو کمیته مالی هیات پارلمانی ایران ضمن حضور بر کمیته اداری مالی در این اجلاس تاکید دارد.

رییس کمیته بین الملل کمیسیون حقوقی مجلس عنوان کرد: قرار است این اجلاس بودجه دبیرخانه مجمع آسیایی را ظرف امروز و یا فردا بررسی و سپس به تصویب برساند تا در نهایت این موضوع در مجمع عمومی آسیاسی که قرار است در استانبول ترکیه برگزار شود بررسی و به تصویب نهایی برساند.

رحیمی جهان آبادی تصریح کرد: مجمع آسیایی برای جمهوری اسلامی اهمیت فوق العاده‌ای دارد چراکه این حوزه می‌تواند روابط پارلمانی و روابط بین المللی را بر پایه همکاری‌های بین مجالس آسیایی گسترش دهد، ایران نیز از ابتدا نقش کلیدی و اساسی در این مجمع داشته است، امیدواریم بتوانیم در این اجلاس اهدافی مورد نظر مجلس شورای اسلامی را پیگیری و تامین کنیم.