به گزارش افکارنیوز،

علی ربیعی سخنگوی دولت امروز در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: ما این هفته را گرامی میداریم، این هفته برای مردم و سیاست‌مداران درس دارد.

اخبار سیاسی- ​وی افزود:‌ امروز هم دولت دفاع مقدس خود را در دو جبهه دفاع در برابر اقدامات تجزیه طلبانه آمریکا و دفاع از معیشت مردم، بازنشستگان و اقشار ضعیف و کرامت انسانی دنبال می‌کند.

سخنگوی دولت با اشاره به سفر روحانی به نیویورک گفت: ایشان در ابتدا تردید داشتند این سفر انجام شود یا خیر و به همین دلیل در جلسات مختلف نظرات دوستان را می‌طلبید. به هرحال این سفر انجام شد و دلیل این سفر هم احقاق حقوق ملت ایران و رساندن پیام ایران به افکار عمومی دنیا بود.

ربیعی اضافه کرد: هر چند اقدامات آمریکا این سفر را با مشکل روبرو کرد اما رئیس‌جمهور طنین صدای ایرانیان را از همان مجمع عمومی سازمان ملل دنبال می‌کند، منطق جمهوری اسلامی ایران در برابر بی‌منطقی آمریکا نشان خواهد داد. آمریکا تنهاتر از همیشه است، اما ایران امروز تنها نیست و جبهه ضدایرانی موفق نبوده است، طرح ائتلاف امید و صلح هرمز ایده‌ای است که رئیس‌جمهور آن را تشریح خواهند کرد، هدف اصلی این طرح‌ها حل مشکلات منطقه و امنیت جهان است