به گزارش افکارنیوز،

ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت که گفته بود «در جلسه 1+4 مسائل و شروطی که قبلا مطرح کردیم را تکرار خواهیم کرد، حرف ما این است که تحریم‌ها لغو شده و کشورها به جایگاه قبلی خود بازگردند، رئیس‌جمهور بن‌بست شکنی کرده و مطرح کرده که دنبال تغییر کوچکی در دل برجام هستیم»، اظهارداشت: در رابطه با بحث برجام هیچ موضوع جدیدی تا الان مطرح نشده که بتوانند تغییراتی را براساس خواسته برجامی ایجاد کنند.

وی افزود: اگر قرار بر اقدام شد اول باید بحث لغو تحریم‌ها و تعهدی که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها داده‌اند انجام شوند، بعداً در رابطه با خود برجام صحبت کنند و غیر از این هیچکس حق ورود به این بحث را ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حتماً رئیس جمهور هم به این موضوع واقف است که براساس تدابیر نظام باید قدم بردارد و همه اقدامات باید براساس تعهدی که همه اعضا در برجام متعهد شده‌اند باشد.

نانواکناری گفت: ما زمانی می‌توانیم پای میز مذاکره بنشینیم که اروپایی‌ها برجام را عملیاتی و به تعهدات خود عمل کنند و آمریکا نیز به برجام برگردد در آن زمان بنا به چارچوب برجام پای میز مذاکره حاضر خواهیم شد.

وی افزود: آمریکایی‌ها باید به دلیل اقدام خودسرانه در خروج یکجانبه از توافقنامه برجام، از مردم ایران عذرخواهی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر اروپایی‌ها هم می‌خواهند از برجام خارج شوند، خارج شوند، این نشان از بدعهدی آنها است، اظهارداشت: ما از روز اول گفتیم که غربی‌ها و اروپایی‌ها بد عهد هستند، ما کار خودمان را ادامه می‌دهیم و گام‌های کاهش تعهدات را یکی پس از دیگری برخواهیم داشت.