به گزارش افکارنیوز،

 محمدجواد ظریف وزیر خارحه کشورمان که شامگاه جمعه به ترکیه سفر کرده تا در بیست و چهارمین اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری اقتصادی (اکو) شرکت کند، گفت: ما گام چهارم را با توجه به اینکه اعلام کرده بودیم اگر اقدامات طرف مقابل اجرایی نشود، اتخاذ کردیم. 

اخبار سیاسی-او ادامه داد: رئیس جمهور کشورمان هم روز اول اعلام کرد که ما گام‌های خود را در چارچوب حقوق خود در برجام و در پاسخ به موارد نقض توسط ایالات متحده و همین طور کاستی‌ها در اجرای تعهدات اروپایی ها اجرا کردیم.

ظریف در ادامه نیز تاکید کرد: البته از روز اول مذاکرات را آغاز کردیم و هیچ گاه به مذاکره نه نگفتیم. اکنون هم طرف های مختلف که مانند فرانسوی‌ها و سایر کشورهایی که تمایل به حفظ برجام دارند، گفت‌وگوهای خود را با ما ادامه می‌دهند. باید اعلام کنم که ما همیشه درهای مذاکره را باز نگه داشته‌ایم.

وزیر خارحه کشورمان در ادامه ضمن تشریح اهداف سفر به ترکیه اظهار کرد: فردا اجلاس سالانه وزرای خارجه اکو و یا شورای وزیران اکو تشکیل خواهد شد. ما در این اجلاس درباره اصلاحات ساختاری سازمان و همین طور چشم انداز ۲۰۲۵ سازمان اکو که در تهران تصویب شد، گفت‌وگو کرده و پیشرفت این موارد را بررسی خواهیم کرد.

او افزود: در حاشیه این اجلاس هم فرصتی خواهد بود تا با همتایان خود دیدار و گفت‌گو کنیم.