سیدمصطفی هاشمی‌طبا عضو هیأت مؤسسه حزب کارگزاران و نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به افزایش نرخ قیمت سوخت (بنزین) واکنش نشان داد و اظهار داشت: ما از مدت‌ها قبل باید چنین کاری را صورت می‌دادیم و اکنون باید خیلی از کارها را شبیه این در اقتصاد صورت دهیم.

اخبار سیاسی- وی افزود: البته من نظرم این بود که دولت 30 لیتر را با سهمیه هزار تومانی به مردم می‌داد تا برای قشر ضعیف قابل تحمل‌تر باشد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت پرخرج برای هزینه‌هایش نیازمند پول است،‌گفت: دولت باید پول را از کجا فراهم کند، آقای روحانی نیز اشاره کرد دولت پول می‌خواهد بنابراین باید به طریقی پول را فراهم کنیم و امروز دولت اگر نفت می‌فروشد و مسائل سکه و  ارز نیز برای این است که دولت پول می‌خواهد. 

هاشمی‌طبا تأکید کرد: دولتی که هزینه دارد و به هزینه‌هایش نیز اضافه می‌شود و در عین حال به مردم هم یارانه می‌دهد باید پول را از یک جایی تأمین کند. حال یک سری از مالیات را نمی توانند بگیرند. آقای روحانی می‌گوید که مالیات 150 میلیارد تومان است و ما سه برابرش هزینه داریم.

وی گفت: بالاخره در این مملکت نمی‌شود که همه چیز گل و بلبل باشد؛ نمی توان انقلابی باشیم و هرچقدر می‌خواهیم برق و گاز و آب مصرف کنیم. نمی‌شود که هر چقدر که می‌خواهیم خربزه و هندوانه بخوریم و بعد خودمان را باد بزنیم.

عضو هیأت مؤسسه حزب کارگزاران با بیان اینکه اگر می‌خواهیم انقلابی باشیم باید خودمان را انقلابی کنیم، گفت: مملکت را نمی‌توان خرج مردم و خودمان این و آن کرد باید همه سختی بکشیم. الان در کشور بیش از صد هزار مگاوات برق مصرف می‌شود و مصرف گاز نیز سرسام‌آور است. 

این نامزد دوره دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم در حلقه بورژوازی و لیبرالی جهانی نباشیم باید الگوی زندگی خود را به طور جدی تغییر دهیم. نمی‌توان هم محصولات خارجی استفاده کنیم و هم سوار ماشین‌های خارجی شویم. بنابراین این بحث آقای روحانی نیست بلکه بحث مدیریت مملکت است و ابعاد آن به همه مدیران مسئول کشور بر می‌گردد.