به گزارش افکارنیوز،

 حجت‌الاسلام و المسلمین سیدضیاءالدین آقاجانپور در جشنواره مالک اشتر اداره عقیدتی سیاسی سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح با گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان اظهار کرد: یکی از افتخارات بزرگ ما این است که در سازمانی مشغول به خدمت هستیم که مستقیماً توسط مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) فرماندهی و راهبری می‌شود.

اخبار سیاسی-  او با اشاره به وظایف خطیر نیرو‌های عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح ، تأکید کرد: نیرو‌های مسلح دارای بهترین نیرو‌های انسانی از لحاظ عملی، فکری، بصیرتی و عزم و اراده هستند که همواره با آگاه‌سازی و روشنگری نقش موثری در مصون‌سازی مردم در مقابل دشمنی‌ها داشته‌اند.

حجت‌الاسلام آقاجانپور با اشاره به نامگذاری جشنواره به‌نام «مالک اشتر» از سوی فرماندهی معظم کل قوا، خاطرنشان کرد: مدیران و فرماندهان نیرو‌های مسلح باید بیش از دیگران خصوصیات و روحیات متعالی «مالک اشتر» را در گفتار، رفتار و منش خود مورد توجه قرار دهند.

او با برشمردن اهداف این جشنواره افزود: از تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از برگزاری این جشنواره در نیرو‌های مسلح، اطلاع، آگاهی و اشراف لحظه به لحظه اقدامات و برنامه‌های مجموعه نیرو‌های مسلح در تمامی حوزه‌ها است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به هدفمندکردن مدیریت، تمرکز بر اولویت‌ها و ایجاد انگیزه در اجرای برنامه‌های فرهنگی، اظهارداشت: ایجاد رقابت سالم و مثبت، تشویق و ترغیب تلاشگران در عرصه‌های مختلف و انتقال تجارب به سایر مجموعه‌ها از دیگر اهداف اشراف فرماندهی است.

حجت‌الاسلام آقاجانپور انجام برنامه‌های فرهنگی در نیرو‌های مسلح را بسیار حساس و پیچیده دانست و تصریح کرد: سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع مسئولیت خطیری را در ارتقای معنویت، بصیرت و نیز پیروی از فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر عهده داشته و بحمدا... تا به امروز در تحقق این مهم در تعامل با مجموعه فرماندهی، توانسته است دستاورد‌ها و نتایج مطلوبی را رقم بزند و در همین راستا به عنوان سازمان برتر جشنواره مالک اشتر ستادکل برگزیده شده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با تأکید بر لزوم تعهد، تلاش مستمر و جهادی در مقوله‌های فرهنگی، خاطرنشان کرد: موفقیت در تأثیرگذاری و عمق بخشیدن به حرکت پیشرونده فرهنگی در نیرو‌های مسلح، از مهمترین دغدغه‌های ما در حل آسیب‌ها و موانع این حوزه در سطح وزارت دفاع می‌باشد که لازمه پیشگامی در موفقیت‌ها، استمرار حرکت رو به جلو و بدون توقف است.

در بخش دیگری از این مراسم، ابراهیم محمودزاده مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح ضمن ارائه گزارشی اجمالی از اقدامات ساتا در حوزه‌های بازنشستگی، درمان، بیمه، خدمات رفاهی و معیشتی جامعه هدف، از برنامه‌ها و اقدامات مختلف و گسترده اداره عقیدتی سیاسی و تعامل مناسب با دیگر اجزای سازمان تقدیر و تشکر کرد.

در ابتدای این مراسم که با حضور کارکنان اداره عقیدتی سیاسی ساتا در سراسر کشور برگزار شد، حجت‌الاسلام علی‌اصغر مؤمنی رئیس اداره عقیدتی سیاسی ساتا ضمن تشکر از حضور مدعوین مراسم گفت: گزارش اشراف موجب استحکام اجرای مأموریت و دقت در تصمیم‌گیری می‌شود؛ لذا این گزارش‌ها باید بتواند بستر‌های لازم را برای اجرای مأموریت ایجاد کند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی ساتا ضمن بیان اهداف جشنواره مالک اشتر و با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که فرمودند: «این نام باید سبب شود تا ما نیز به تأسی از ایشان از صفاتی، چون بصیرت، عزم راسخ در اجرای مأموریت، قدرت فرماندهی، تقوا، تواضع، شجاعت و آمادگی مجاهدت برخوردار شویم.» افزود: ان شاءالله ما نیز در مسئولیت خطیری که بر عهده داریم، بتوانیم رضایت ایشان که قطعاً رضایت حضرت، ولی عصر (عج) می‌باشد را فراهم کنیم.