به گزارش افکارنیوز،

 نظر افضلی نماینده مردم نهبندان در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین گفت: ابعاد مختلف طرح افزایش قیمت بنزین باید مورد بررسی قرار گیرد و نهادهای نظارتی برای کنترل و نظارت بر بازار باید فعال شوند تا شاهد عدم تعادل در بازار نباشیم.

اخبار سیاسی- نماینده مردم نهبندان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اینکه بگوییم افزایش قیمت بنزین به هیچ عنوان افزایش قیمت را در بازار در پی نخواهد داشت امر ممکنی نیست اما باید مراقب باشیم تا این افزایش قیمت‌ها غیرمنطقی نباشد و دیگر اینکه در بخش‌هایی که نقش بنزین تاثیری ندارد جلوی گرانیها گرفته شود.

افضلی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر برای بهبود این وضعیت باید سوخت‌های جایگزین برای بنزین مثل CNG، گازوئیل در نظر گرفته شود و ما به سمت تولید خودروهای دیزلی به جای بنزینی متمایل شویم.

وی افزود: بیشترین فشار طرح افزایش قیمت بنزین به مناطق روستایی وارد می‌شود چراکه حمل و نقل عمومی در این مناطق وجود ندارد و سرویس‌های موجود خودروهای با سوخت بنزین هستند.

نماینده مردم نهبندان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: علاوه بر شهرهای بزرگ، حمل و نقل عمومی باید در شهرهای کوچک و مسافت‌های بین شهرها و بین شهرها و روستاها نیز توسعه پیدا کند و از این مهمتر حمل و نقل در این مسیر را در یک جدول زمانی خاص انجام شود تا مردم تکلیف و برنامه خود را برای استفاده از این حمل و نقل عمومی بدانند و از این طریق است که می‌توان به حل مشکل گرانی بنزین در مناطق محروم و روستایی کمک کرد.

افضلی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس پیگیری حقوق مردم در ماجرای افزایش قیمت بنزین هست و از ابزار نظارتی خود در این زمینه استفاده می‌کند و حتی اگر ضرورت پیش آید از ابزار استیضاح وزرا در این باره استفاده خواهیم کرد.