به گزارش افکارنیوز،

 سید حسین نقوی حسینی به بیانیه سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در رابطه با آنچه "نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران" می‌نامند اشاره کرد و گفت: ایران گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای را بعد از عدم تعهدات برجامی از طرف غربی‌ها در دستور کار خود قرار داد.

گام‌هایی هسته‌ای برای این برداشته شد که اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند

اخبار سیاسی- وی در ادامه افزود: هدف از برداشتن این گام‌ها این بود که غربی‌ها به تعهدات خود عمل کنند، اما غربی‌ها بعد از هر گام به جای اینکه بیایند به افکار عمومی جهان پاسخ دهند که چرا به تعهداتشان در قبال برجام عمل نکردند دست به صدور بیانیه می‌زنند و از ایران می‌خواهند که گام‌های کاهش تعهدات خود را برندارد.

سخنگوی کمیسیسون امنیت ملی مجلس به صحبت‌های اروپایی‌ها در رابطه با گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای اشاره و اظهار کرد: اروپایی‌ها اعلام می‌کنند که اگر ایران گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای  را بردارد برجام دچار مشکل می‌شود، اما این‌ها بدانند که اگرمی‌خواهند برجام دچار مشکل نشود باید به تعهدات خود عمل کنند.

اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند

نماینده مردم ورامین در ادامه افزود: ما این گام‌ها را برای چه چیزی برمی‌داریم، برای اینکه اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند و قطعا اگر این‌ها به برجام عمل کنند ما گام‌های کاهش تعهدات هسته ای را مقداری تغییر خواهیم داد، متاسفانه اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و فقط دست به صدور بیانیه می زنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اروپایی‌ها در دو سال گذشته اثبات کردند که منهای آمریکا نمی‌توانند تصمیم بگیرند و این ادعاها که اروپا مستقل از آمریکا عمل می‌کند، واقعا ادعایی بیش نیست؛ چرا که در عمل اقدامی صورت نمی‌گیرد و البته ناگفته نماند که مبادلات تجاری اروپا با  با آمریکا زیاد است و کل اروپا 15 میلیارد دلار تبادل تجاری با ایران دارد و هیچگاه 470 میلیارد دلار تبادل تجاری با آمریکا را به پای ایران نمی‌سوزاند.