به گزارش افکارنیوز،

"ولادیمیر جباروف" نائب رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است، دلیلی وجود ندارد که ثابت کند بوئینگ‌ شرکت هواپیمایی بین‌المللی اوکراین در آسمان تهران با یک موشک برخورد کرده باشد.

اخبار سیاسی - این سناتور روس امروز گفت: «غرب پیشاپیشن ایران را به عنوان مقصر وقوع این فاجعه معرفی کرده، به‌رغم اینکه تهران از کانادا برای پیوستن به تحقیقات در این زمینه دعوت کرده است.»

جباروف افزود: «این حادثه نیز مانند وضعیت سقوط بوئینگ مالزیایی است، هنگامی که غربی‌ها با عجله روسیه را مقصر همه چیز دانستند، اما هیچ مدرکی در این رابطه ارائه نشد. این اتهام زنی‌ها، فقط یک بازی سیاسی است.»

کنگره آمریکا هم نگران تصمیمات اشتباه دونالد ترامپ شده است

این مقام پارلمانی همچنین در پاسخ به سئوال دیگری به این خبرگزاری گفت که کنگره آمریکا از این جهت سعی دارد تا اختیارات "دونالد ترامپ" برای تصمیم‌گیری های نظامی را محدود کند، چرا که دستور وی برای ترور قاسم سلیمانی، ژنرال برجسته ایرانی، مشکلات جدی را برای ایالات متحده ایجاد کرده است .

جباروف یادآوری شد، ژنرال سلیمانی ، با وجود فعالیت جدی در منطقه و نقش موثرش در مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه، تاکنون هیچ تهدید نظامی برای ایالات متحده ایجاد نکرده بود.

این سناتور تأکید کرد: «اکنون حتی کنگره نیز آنقدر نگران اقدامات نادرست رئیس جمهوری است که می کوشد تا از نظر قانونی اختیارات وی را محدود کند. در نتیجه ، ایالات متحده حتی ممکن است به تدریج از یک کشور ریاست جمهوری به یک جمهوری پارلمانی تبدیل شود.»