به گزارش افکارنیوز،

آیت الله طباطبایی نماینده ولی فقیه در سوریه در خطبه های این هفته نماز جمعه دمشق که در حرم حضرت زینب سلام الله علیها برگزارشد با اشاره به امتحانات الهی از بندگان خود، اظهار کرد: اراده خدا بر این تعلق گرفته است که انسان زمانی می تواند به مقامات عالیبرسد که مورد امتحان واقع شود مانند حضرت ابراهیم علیه السلام که بعد از شدیدترین امتحانات به مقام امامت رسید.

اخبار سیاسی - او با اشاره به ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، ادامه داد: حضرت زهرا سلام الله علیها طبق نص قرآن دارای مقام عصمت استچرا که طبق آیه تطهیر، یکی از مصادیق قطعی و یقینی اهل البیت، حضرت زهرا سلام الله علیها هستند و محال است از دائره اهل بیتخارج باشند.

آیت الله طباطبایی با اشاره به تاکیدات قرآن و روایت بر حجاب و عفاف، تاکید کرد: در سوره نور بر ضرورت ترویج مفاهیم حجاب و تعلیمدادن آن به زنان تاکید شده است است چرا که زن عفیفه مقرب درگاه خداست و مانند مجاهد در راه خداست و در سیره حضرت زهراسلام الله علیها بسیار در مورد عفت و ایشان نقل های فراوانی شده است.

او همچنین در خطبه های دوم نماز جمعه با اشاره به محکومیت شهادت مظلومانه حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدا آن را جنایتتروریستی آمریکایی دانستند و تصریح کرد: آمریکایی ها از روی ترس، این کار را انجام دادند و این خون های با برکت شهدا نقطهتحول بزرگ در مسیر جهاد و شهادت و مقاومت است.

آیت الله طباطبایی با اشاره به این جنایت سنگین آمریکا، افزود: این کار زشت آمریکایی ها چهره قبیح و حقیقی آنها را نمایان کرد و همهادعاهای آنها نسبت به احترام به قوانین بین المللی را بر همگان باطل کرد.

او ادامه داد: در تاریخ سیاسی معاصر، وقیح تر از شیطان بزرگ یعنی آمریکا را شاهد نبوده است، دولتی که عاشق ریختن خون است وبرای رسیدن به منافع خودشان هر کاری را انجام میدهد و باید جلوی آمریکایی‌ها گرفته شود چراکه یک خطر بزرگ برای زندگی میلیون‌هاانسان است و این همان چیزی است که مردم جهان از طریق تظاهرات و محکوم کردن این جنایت ترور شهید سلیمانی حتی درون آمریکا  به آن تاکید کردند.

آیت الله طباطبایی با اشاره به کارهای احمقانه آمریکایی ‌ها نسبت به ایران، ابراز داشت: همه این کارهای آمریکایی ها به خاطردستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در منطقه است علیرغم سیاست فشار حداکثری و آمریکایی‌ها خیال می‌کنند ایران مثل بعضی ازدولت های منطقه است که من در این مکان مقدس حیا می کنم از اینکه اسم آنها را ببرم همانند گاو شیرده هر روز از آنها استفاده میکنند.

نماینده ولی فقیه در سوریه خطاب به آمریکایی ها گفت: حکام احمق آمریکایی، شما غفلت کردید و خودتان را به نفهمی زدید از حقیقتمدرسه عاشورای حسینی که فرزندان محور مقاومت به آن افتخار می کنند و با فریاد می گوییم که کشته شدن در راه خدا برای ما عادتاست و کرامت ما از طرف خدا شهادت است چرا که شهادت سوخت موتور کاروان ماست به سمت پیروزی ها و آزادی ها همانطور کهحضرت امام خمینی فرمودند بکشید ما را که ملت ما بیدارتر خواهد شد.

او ادامه داد: من به شما توصیه می‌کنم قبل از حلول قاسم های دیگر در منطقه از اینجا خارج شوید چرا که دیگر چاره ای ندارید جز فرارچرا که گوشه گوشه این منطقه معطر به خون حاج قاسم سلیمانی شده است.

نماینده ولی فقیه در سوریه اظهار کرد: فکر نکنید که پاسخ فقط در عراق بود و تمام شد. نه، نیروهای حاج قاسم شما را در از فلسطین تالبنان و سوریه و یمن و افغانستان و غیر آنها احاطه کردند. اگر با سرعت فرار نکنید دیگر جایی پیدا نمی کنید که نیروهای خودتان را دفنکنید چرا که ملت‌های منطقه اجازه نخواهند داد که خاک پاکشان به واسطه دفن جنازه های شما نجس شود، چرا که این دفعه انتقام قویتر خواهد بود.

آیت الله طباطبایی با اشاره به تشییع باشکوه پیکرهای مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر شهدا، تاکید کرد: مابه عینه لمس کردیم که شهدا زنده هستند چرا که حضور مردم در میدان ها و خیابان ها هیچ دلیلی ندارد مگر اینکه این شهدا زنده هستند.

او با اشاره به پاسخ موشکی سپاه به آمریکا، تاکید کرد:  این پاسخ، انتقام قطره‌ای از خون های شهداست، بزرگترین تشکیلات نظامیآمریکا در عراق با موشک های ایرانی تولید داخل که به دست برادران حاج قاسم و رفقای او از داخل ایران شلیک شد، انجام گرفت وهمانطور که رهبر انقلاب فرمودند این یک سیلی بود و انتقام اصلی ان شاءالله کل معادلات منطقه را عوض خواهد کرد.

آیت الله طباطبایی در پایان سخنان خود از ملت سوریه و مسئولین مختلف آن جهت ابراز همدردی و برگزاری مراسمات شهادت از قاسمسلیمانی و ابومهدی المهندس تشکر کردند.