به گزارش افکارنیوز،

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در واکنش به تشکیل ائتلاف هشت کشور اروپایی برای تضمین امنیت ناوبری در تنگه هرمز، گفت: هر دخالتی در حوزه خاورمیانه و خلیج فارس موجب تشدید اوضاع منطقه می‌شود. برخی مدعی‌اند این ائتلاف کشورهای اروپایی برای مقابله با آمریکا و قدرت‌نمایی اروپایی‌ها است اما به نظر می‌رسد اروپا ابزاری برای آمریکا است و در راستای دخالت‌های آنها چنین ائتلافی را تشکیل دادند.

اخبار سیاسی- نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا با استفاده ابزاری از اروپا، این کشورهای غربی را درگیر حاشیه بزرگ‌تری می‌کند. اروپایی در برجام رفتار غیرقابل توجیه و نادرستی از خود نشان دادند در شرایط فعلی نیز با تشکیل این ائتلاف اوضاع خود را بدتر و وخیم‌تر می‌کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند نسبت به شرایط منطقه به ویژه تنگه هرمز منفعل عمل کند بنابراین اروپایی‌ها از ما انتظار تماشگر نداشته باشد.

جعفرزاده ایمن‌‌آبادی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی در مذاکرات و روابط خود با کشورهای اروپایی موضوع را گوشزد خواهند کرد، گفت: در صورتی که اروپایی‌ها با ادعای تضمین امنیت تنگه هرمز دست به اقدام نظامی در منطقه بزنند، جمهوری اسلامی پاسخ نظامی خواهد داد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: پاسخ اقدام نظامی را از طریق دیپلماسی نمی‌توان داد. جمهوری اسلامی ایران هیچ تعرضی را بدون پاسخ نخواهد گذاشت.