به گزارش افکارنیوز،

«جواد ترک آبادی» سفیر ایران در سوریه در گفت‌وگویی با وبگاه لبنانی «العهد» اعلام کرد، تهران به حمایت خود از مسأله فلسطین ادامه خواهد داد زیرا مسأله‌ای بر حق است.

اخبار سیاسی- وی گفت، « معامله قرن موش مُرده زایید». این روند با توافق «اسلو» آغاز شده، معامله قرن زاییده اسلو است و این مسیر کج جز به بیراهه نمی‌رسد.

ترک‌آبادی ادامه داد: سرابی آورده‌اند تا آن را به آرزوی فلسطینی‌ها تبدیل کنند اما می‌گوییم "نه" زیرا ملت فلسطین ملتی بیدار است و به کسی که خیانت کرده، اعتماد نخواهد کرد زیرا خائن قابل اعتماد نیست.

وی تأکید کرد، فلسطین، قضیه اسلامی، انسانی و برحق است و این سرزمین به صاحبان حقیقی آن بازخواهد گشت و فلسطینی‌ها فریب این طرح را نمی‌خورند.

از سوی دیگر، «عبدالکریم الشرقی» عضو جبهه مردمی برای آزادی فلسطین هم به العهد گفت: مواضع برخی کشورهای عربی درباره طرح ترامپ باعث تأسف است اما غافلگیرانه نیست زیرا ما دریافته‌ایم که بسیاری از آنها شریک این توطئه علیه ملت فلسطین هستند.

وی تأکید کرد، معامله قرن تنها مسأله فلسطین را هدف نگرفته بلکه پروژه‌ای برای سازماندهی مجدد منطقه است.

در معامله قرن نه تنها قدس به عنوان پایتخت دولت فلسطین به رسمیت شناخته نشده بلکه اشاره‌ای به بازگشت آوارگان فلسطین به سرزمین آباء و اجدادی‌شان هم نشده است.