به گزارش افکارنیوز،

 حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اظهارات اصلاح طلبان درباره عدم تایید صلاحیت نامزدهایشان ، گفت: در اینکه اصلاح طلبان در شرایط کنونی حاضر به ترک قدرت نیستند، شکی  وجود ندارد.

اخبار سیاسیاو ادامه داد: علی رغم ادعای اصلاح طلبان تعداد قابل توجهی از نامزدهای مورد نظر این حزب هم در تهران و هم در سایر  شهرستان‌ها تایید صلاحیت شدند و  تکاپوی ارائه لیست در سطح کشور را دارند، اما به نظر می‌رسد که استراتژی اصلاحات حمایت از افرادی است که به لحاظ  شاخص‌ها و وجهه مردمی خیلی رنگ اصلاح طلبی نداتشه باشند، اما عناصر اصلاح طلبی باشند که در مجلس خود را نشان دهند، لذا  برای همین موضوع مظلوم نمایی کرده و  سعی می‌کنند این گونه جلوه دهند که انتخابات یک طرف است و رقابتی وجود ندارد تا فضا را به نفع خود تغییر داده و افکار عمومی را متوجه خود کنند.

ترقی افزود: اصلاح طلبان به دنبال این هستند که با تمرکز آرای خود بر روی این نامزدها کرسی‌های مناسب را در مجلس به دست بیارند و بتوانند نقش‌های  تعیین کننده ای را در کمیسیون‌ها به آنها بدهند.

فعال اصولگرا با اشاره به هیاهوی اصلاح طلبان درباره عدم تایید صلاحیت نامزدهایشان،گفت: اینکه اصلاح طلبان نامزد ندارند کاملا منحرف کردن افکار عمومی از واقعیت است، زیرا در تمام شهرستان ها افرادی منتسب به این جریان حضور دارند که وارد عرصه رقابت شده اند و حتی در دور دوم که این دو هزار نفر دوباره توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شده اند بسیاری از این افراد در شهرستان ها و سایر استان ها وابسته به اصلاحات هستند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: اصلاح طلبان همواره بصورت تشکیلاتی عمل می‌کنند و کسانی از طرف آنها به عنوان نامزد اصلاحات معرفی  می‌شوند که صلاحیت نداشته اما نیروهایشان به همان فردی که صلاحیت ندارد رای می‌دهند؛ زیرا آنها  اعتقادی به تکلیف شرعی ندارند، پس طبیعی است  که چنین افرادی را به عنوان نامزد معرفی کرده و توقع تایید صلاحیت هم داشته باشند.

او خاطر نشان کرد: قطعا با ادامه این روند همین مشکلی که در مجلس دهم برایشان ایجاد شد پیش خواهد آمد که بعضا از افرادی حمایت کردند که تابع نظرات تشکیلاتی آنها نبودند یا ساز جداگانه ای می زدند، اما واقعیت این است در تمام حوزه های انتخابیه نامزد دارند.