به گزارش افکارنیوز،

 امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم تجلیل از ۱۰۰ خانواده شهید نزاجا که صبح امروز در مجموعه سروناز این نیرو برگزار شد، اظهار کرد: ما حدیث شریفی از امیرالمومنین(ع) داریم که می‌فرماید سرباز یعنی کسی که سر بر دست دارد تا در راه خدا و آرمان‌های الهی آن را ببازد.

اخبار سیاسی- فرمانده نزاجا ادامه داد: منظور از سرباز کسانی هستند که شب‌ها نخوابند و صبح‌ها فکر کنند چگونه از مرز‌ها دفاع کنند؛ این افراد زینت ولایت‌داران و زمامداران هستند.

او تصریح کرد: اگر امروز ما در داخل این سالن امن نشسته‌ایم به دلیل این است که می‌دانیم هیچ ناامنی در وجود ندارد و در مقیاس بزرگ‌تر شهر و کشور امن است، همین الان هزاران چشم مرز‌ها را مراقبت می‌کند تا دشمن به آب و خاک و آسمان کشور ورود نکند و در پشت این امنیت زمام‌داران پشت میز خود می‌نشینند.

حیدری افزود: شهدا زینت سربازان و رزمندگان هستند، امروز در نیروی زمینی ۴۶ هزار شهید داریم که زینت بخش نیرو هستند.

فرمانده نزاجا با بیان این که مگر می‌شود ما که بازمانده شهدا هستیم با نگاه کردن به این ۴۶ هزار ستاره راه را گم کنیم، بیان کرد: ما در این نیرو برای هدایت افراد از این ستاره‌ها استفاده می‌کنیم تا صراط مستقیم را گم نکنیم، صراط مستقیم امروز ولایت فقیه است و امروز به آن ۴۶ هزار شهید نگاه می‌کنیم تا گم نشویم.

او ادامه داد: ما باید خود را بدهکار بدانیم به کسانی این ۴۶ هزار نفر را پرورش دادند، جمهوری اسلامی و انقلاب باید خود را بدهکار مادران شهدا بداند چرا که در دامن پر مهر آن‌ها شهدا به آسمان پر کشیدند.

حیدری بیان کرد: در کنار مادران شهدا همسنگر عزیزی وجود دارد که سنگر سربازی را پرقدرت کرده است تا آن سرباز بتواند با تمام روحیه در برابر دشمن بایستد که این همسنگر همسران شهدا هستند؛ ما به همسران شهدا به عنوان یک همسنگر نگاه می‌کنیم و باید برای همه قابل احترام باشد.

فرمانده نزاجا در پایان با بیان این که ما البته نتوانستیم ارادت خود به خانواده شهدا را ادا کنیم، اما می‌دانیم این بزرگواران ما را به دلیل این کوتاهی می‌بخشند، خاطر نشان کرد: ما ان‌شاءالله بتوانیم پرچمی که از شهدا تحویل گرفتیم را به نسل بعد بدهیم تا در نهایت با دستان با کفایت مقام معظم رهبری به دست امام زمان (عج) برسد.