به گزارش افکارنیوز،

امیر حاتمی وزیر دفاع در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره ادعای آمریکا مبنی بر اینکه راهبرد ترامپ به ایجاد ائتلافی برای پایان دادن به برنامه موشکی ایران منجر شده گفت: موضوع پرتاب ماهواره و بحث ماهواره بر در دنیا یک موضوع روشن است و ارتباطی به بحث موشکی ندارد. ضمن اینکه در بحث موشکی هم آن چیزی که منع شده است ساختن و پرداختن موشک‌هایی با موقعیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای است که در جمهوری اسلامی ایران چنین چیزی وجود ندارد.

اخبار سیاسی - امیر حاتمی با تاکید بر اینکه ما به تولید موشک‌ها افتخار می‌کنیم و آن را یک مؤلفه مهم قدرت دفاعی کشور می‌دانیم، گفت: در تولید کلیه موشک‌های ما از سر جنگی متعارف استفاده می‌شود و چون دقت آنها بسیار بالاست و آمریکایی‌ها هم این را در عین الاسد به خوبی لمس کرده اند، نیاز به چیز دیگری نداریم.

وی افزود: ما موشک‌های دقیق با سر جنگی متعارف داریم، اما موضوع ماهواره بر و ماهواره هیچ ارتباطی با این بحث ندارد و یک موضوع غیر نظامی است.

وزیر دفاع در ادامه گفت: ممکن است ماهواره‌ای را برای اهداف دفاعی استفاده کنیم، اما ماهواره بر یک موضوع کاملاً غیر دفاعی است و حق مسلم و قطعی ملت ایران است و ما هم در همین چارچوب برنامه‌هایمان را با قدرت پیش خواهیم برد.

وی افزود: هیچ منعی برای این اقدامات در دنیا وجود ندارد و خیلی از کشورها این برنامه‌ها را دنبال می‌کنند.

حاتمی همچنین گفت: ظفر ۲ با توجه به وزنی که دارد با ماهواره بر سیمرغ پرتاب می‌شود.

وی درباره زمان پرتاب این ماهواره نیز گفت: تحقیقات ما همچنان ادامه دارد و فکر می‌کنم اوایل سال آینده بتوانیم ظفر ۲ را پرتاب کنیم.