به گزارش افکارنیوز،

سجاد اسدی دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به شیوع کرونا در کشور گفت: همانگونه که همه اطلاع دارند ویروس کرونا شرایط جهان و همچنین کشور ما را تغییر داده، به گونه‌ای که این موضوع روی حوزه‌های مختلف مانند اقتصاد، سیاست، فرهنگ و ... همچنین زندگی مردم تاثیر گذار بوده است.

اخبار سیاسی - وی با بیان اینکه الان زمان مناسبی برای پرداختن به این موضوع که ویروس کرونا چگونه به وجود آمده نیست، اظهار داشت: این روزها‌ گروه‌های مختلف مانند گروه های جهادی، سازمان های مردم نهاد، گروه های دانشجویی ، مردمی و مخصوصاً گروه‌هایی که یک عقبه فکری انقلابی دارند در کنار پرستاران و پزشکان عزیز که ما قدردان و مدیون آنها هستیم پای کار آمدند و برای مقابله با کرونا علیرغم ناهماهنگی هایی که میان برخی از مسئولین وجود دارد برای مبارزه با این ویروس تلاش می‌کنند.

اسدی یادآور شد: با توجه به شرایط ایجاد شده، دولت هم اکنون به عنوان سردمدار اصلی و فرمانده این عملیات عظیم در کشور باید ایفای نقش کند، انصافاً وزارت بهداشت با تمام انتقاداتی که البته ما داریم و الان زمان بیان آن نیست با اختیاراتی که دارد عملکرد نسبتا قابل قبولی را داشته و پزشکان پرستاران و کادر درمانی هم نشان دادند تا پای جان برای حفظ سلامت و جان مردم پای کار هستند.

این فعال دانشجویی گفت: هم اکنون مسئله اصلی این است که متاسفانه وزارت بهداشت با توجه به اختیارات و حوزه وظایفی که دارد با محدودیت های زیادی مواجه است از این جهت که نمی‌تواند با توجه به جایگاهی که دارد، وزارتخانه های دیگر دولت و مجموعه‌های فعال خارج از دولت را پای کار بیاورد که البته این هم طبیعی است زیرا این مسئله باید توسط کسی در سطح ریاست جمهوری صورت گیرد.

اسدی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز ما در شرایطی که نیاز داریم آقای روحانی پای کار باشد و دستورات لازم را به نهادهای دولتی بدهد می بینیم فرماندهی این عملیات را شخص ریاست جمهوری بر عهده ندارد.

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تصریح کرد: برداشت ما این است که علی رغم اینکه مردم رئیس جمهور را به عنوان رئیس کل دولت انتخاب کردند ولی آقای روحانی در عمل رئیس وزارتخانه امور خارجه و رئیس شورای عالی امنیت ملی بوده و در بقیه مسائل توقع ما از آقای روحانی این است که نقش ریاست جمهوری را ایفا کند که متاسفانه این گونه نبوده است.

اسدی یادآور شد: در سال‌های اخیر هم که کشور با مشکلات اقتصادی مواجه بود دیدیم آقای روحانی تنها به دنبال رفع مشکل از طریق دیپلماسی خارجی بود و متاسفانه به توان داخلی و ظرفیت های کشور بی توجهی شد که نتیجه آن هم مشخص است.

وی گفت: امروز هر چقدر در میدان بودن شخص رئیس جمهور بیشتر باشد هم سرعت ریشه کن شدن ویروس بیشتر خواهد شد و هم شدت کنترل بیماری می‌تواند کاهش پیدا کند و مدیریت شود.

اسدی ادامه داد: متاسفانه می‌بینیم در برخی موارد آقای روحانی یا ورود نمی‌کند یا اگر هم ورود می‌کند مشکل دیگری آفریده می‌شود مثل موضعی که ایشان برای بحث مسافرت‌ها گرفت که خلاف موضعی بود که ستاد مبارزه با کرونا داشت.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: حضور رئیس‌جمهور در وسط میدان مبارزه با کرونا به شدت مورد نیاز است و آقای روحانی باید از جایگاه حقوقی خودش استفاده کرده و سریع تصمیماتی بگیرد که بخش های مختلف کار را سریع تر پیش ببرند تا ان شاءالله زودتر شاهد حل مشکل باشیم.