به گزارش افکارنیوز،

مصطفی کواکبیان، رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به خانم ایلهان عمر، عضو کنگره آمریکا که اخیرا خواستار تعلیق تحریم‌های آمریکا علیه ایران شده بود تاکید کرد، تحریم‌های آمریکا دسترسی مردم ایران را به نیاز‌های بهداشتی و دارویی مختل کرده است.

اخبار سیاسی- در بخشی از این نامه آمده است: همانگونه که مطلعید در حال حاضر ویروس کرونا به‌عنوان یک بیماری همه‌گیر، بر سلامت مردم بسیاری از کشورها از جمله ایران تاخته و علاوه بر قربانی نمودن مردم بی‌گناه، هزینه‌های سنگینی را بر اقتصاد ملی کشورها وارد کرده است. اکنون که این مسئله کاملا مشخص شده است، ویروس کرونا یک تهدید جدی برای سلامت انسان‌ها است و کل جامعه بشری را بدون محدودیت تحت تاثیر قرار می‌دهد ضروری است که تمامی کشور‌ها متفقا در برابر این بیماری مصیبت‌بار، بدون در نظر گرفتن اختلافات سیاسی و تفاوت‌های جغرافیایی ایستادگی نموده و با همدیگر در کاهش آثار مخرب انسانی، اقتصادی و اجتماعی آن همکاری نمایند.

مصطفی کواکبیان در این نامه گفته است: درحالی که طی هفته‌های گذشته مردم ایران با آسیب‌های این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند و نیازمند حمایت‌های بین‌المللی و همکاری در مبارزه سخت و بی امان علیه گسترش این ویروس می‌باشند، متأسفانه دولت آمریکا به تنگ‌تر کردن حلقه محاصره اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران مبادرت نموده و تهدید‌های تحریمی علیه خریداران نفت کشور که تنها منبع مالی مبارزه با ویروس کروناست را ادامه می‌دهد و از این وضعیت به عنوان ابزاری علیه ملت ایران استفاده می‌کند. اقدامات خصمانه دولت آمریکا در شرایط فعلی، نه تنها منجر به بدتر شدن وضعیت فعلی شده، بلکه اختلال گسترده‌ای در دسترسی مردم به نیازهای بهداشتی و دارویی‌شان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه آمریکا برخلاف ادعایش در حال فریب افکار عمومی است و تحریم‌های اقتصادی آن، با هدف محروم‌سازی مردم ایران از دریافت کمک‌های بین‌المللی و حتی خرید اقلام و تجهیزات پزشکی طراحی شده و در حال اجرا است، می افزاید: از این‌رو دولت ایالات متحده آمریکا باید موانعی که بر سر راه توسعه سلامت جهانی است را از میان بردارد و با دست کشیدن از اقدامات لجوجانه خود، به مبارزه با این ویروس کمک نماید.

اعتراض‌های روزهای اخیر سرکار عالی به سیاست‌های دولت آمریکا در تحریم مردم ایران، امیدبخش بوده‌اند، از این‌رو امیدوارم این تلاش‌های انسان‌دوستانه با همراهی سایر نمایندگان مدافع واقعی حقوق بشر منجر به برچیده شدن تحریم‌های ظالمانه و رساندن دارو و اقلام بهداشتی به مردم ایران برای مبارزه با ویروس کرونا گردد.