اخبار سیاسی - جریان شیعه انگلیسی با افراط گری های خود سعی در ضربه به شیعیان دارد و در آخرین اقدام طرفداران این فرقه به بهانه بسته شدن درب های حرم مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا ، در مقابل حرم های مطهر تجمع کردند و با فحاشی و لگد پراکنی و سوء استفاده از نام حضرت امیر المومنین (ع) و با شعار حیدر حیدر بی احترامی و هتک حرمت حرمها را انجام دادند.

به گزارش افکارنیوز، این ماجرا دقیا چندی بعد از ماجرای یک طرفدار تشیع انگلیسی و لیس زدن ضریح حضرت امام رضا(ع) رخ داده که نشان می دهد این جریان با اهدافی سیاسی و اختلاف برانگیز و حاشیه ساز به چنین افعالی دست می زنند.

این اتفاقات در حالی رخ می دهد که کرونا در ایران تا مرز 15 هزار نفر مبتلا داشته و نزدیک به 1000 نفر جان باخته اند.

امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در این مدت بیش از 3 بار مردم  را ضمن توجه به دعا و توسل، به رعایت دستورالعمل های بهداشتی توصیه کرده اند و تدابیر ستاد ملی و وزارت بهداشت برای جلوگیری از گسترش این بیماری را برای همه لازم‌الاجراء دانستند. حتی رهبر انقلاب با دستور به ستادکل نیروهای مسلح ایجاد یک قرارگاه بهداشتی را فرمان دادند که کارها منظم تر هدایت بشود؛ چرا که قرائن یک جنگ بیولوژیکی هم در حال رخ نمایی است.

حال مشخص است فرمان چنین حمله ای به حرم حضرت معصومه (س) در قم و حرم امام رضا (ع) در مشهد از مرکز فرماندهی انگلیس صادر شده تا باز هم چهره شیعیان را تخریب کنند.

اگر نه شیعیان که احترام و اعتقاد ویژه و خاصی به امام رضا(ع) دارند و همواره حرم را مطهر می دانند چگونه می توانند همان حرمی که روزی آن را می بوسند ، درب آن را بشکنند؟!

هتک حرمت حرم امام رضا

هتک حرمت اخیر نشان می دهد این افراد بر خلاف ادعای شیعه بودن ، هیچ اعتقادی به مبانی شیعه و اسلام ندارند و به دنبال طراحی های سیاسی و اجرای آن هستند.

مرکز مدیریت حوزه علمیه در باب اتفاقات پیش آمده در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و هتک حرمت حرم در بیانیه ای تاکید کرد که هیچ موضوعی نمی‌تواند بهانه‌ای برای هتک حرمت این حریم کبریایی باشد و هرچند که برای مومنین بسته بودن درب این بارگاه سخت و جانکاه است ولی مجاهده مدبرانه، عمل به تکالیف عقلی و شرعی در سایه صبر مومنانه، دعا و کوشش همه‌جانبه چون همیشه راهگشا و حلال مشکلات خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

فیلم شکستن درب حرم حضرت معصومه (س)

دستگیری ۱۱ نفر درپی تجمع غیرقانونی در اطراف حرم حضرت معصومه (س)

واکنش یک شاعر به هتک حرمت حرم حضرت معصومه«س»

بازداشت ۲ نفر از عوامل هتک حرمت به حرم حضرت معصومه (س)

اعلام برائت 59 هیأت مذهبی قم از هتاکان به حرم حضرت معصومه(س)

واکنش حوزه علمیه به هتک حرمت حرم حضرت معصومه (س)

افشای هویت یکی از لیدرهای تجمع شب گذشته مشهد/ اعتراف عجیب لیس‌زننده پنجره‌های حرم

حال که بدخواهان و دشمنان میهن و انقلاب و اسلام عزیز در این آزمون بدترین امتحان را دادند و در این شرائط بی‌رحمانه این بلا را به کارزاری اعتقادی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مبدل کرده‌اند و با انجام اقداماتی افراط گرایانه و به دور از عرف شریعت درصدد ضربه زدن به ملت و انقلاب برآمده‌اند بدانند که چهره دشمنان و منافقان آشکارتر خواهد شد و ملت بزرگ ما و سپاه عظیم بهداشت و درمان و نیروهای مردمی و بسیجی و نیروهای مسلح و همه قشرهای اجتماعی، باردیگر در این صحنه پیروز و درخشان خواهند بود.

تولیت آستان مقدس امام رضا(ع) نیز اعلام کرده بود که گرچه در شرایط بحرانی هستیم و خطر جدی است؛ اما هیچگاه از لطف خدا و عنایت حضرت رضا علیه‌السلام و عنایت صاحب عصر حضرت صاحب الزمان (ع) ناامید نیستیم و دست تضرع و دعا را به سوی خداوند متعال و ائمه اطهار علیهم‌السلام دراز می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با اشاره به لغو سفر رهبر معظم انقلاب به مشهد و سخنرانی روز اول سال ٩٩ در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: رهبری معظم انقلاب چه در دوران ریاست جمهوری و چه در دوران رهبری هرسال به مشهد مشرف می‌شوند و یکی از مهمترین سخنرانی‌های سال را در روز نخست فروردین انجام می‌دهند، اما امسال معظم له این سخنرانی و سفر را لغو کردند. بزرگان ما روضه‌هایشان را در این ایام تعطیل کردند. همه اینها عمق نگاه بزرگان به توصیه‌های بهداشتی در شرایط موجود را می‌رساند.

وی اظهار کرد: دعا و تضرع به درگاه الهی جای خود اما وظیفه‌ای که خداوند بر دوش ما قرار داده در جای خود محفوظ است و از ما سلب مسئولیت نمی‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه شرایط فعلی حرم مطهر شبهاتی را برای برخی از افراد به‌وجود آورده است، ابراز کرد: این شبهات بایستی توسط مبلغان دینی ما پاسخ داده شود و از مجموعه‌های فرهنگی و تبلیغی آستان قدس هم خواستیم تا تلاش خود را در رفع شبهات دینی مردم مضاعف کنند.

هتک حرمت حرم

وی با بیان اینکه عده‌ای سوال می‌کنند چرا حرم مطهر را ضدعفونی می‌کنید، افزود: همانگونه که در تطهیر حرم مطهر در برابر خون یا نجاست وظیفه داریم، در مقابل ضدعفونی کردن حرم مطهر برای حفظ سلامت مردم و رعایت مسائل بهداشتی نیز وظیفه شرعی داریم و این‌ها چیزی نیست که از قداست و بزرگی حضرات معصومین (ع) کم کند، ما باید باورهایمان را اصلاح کنیم.

وی گفت: ما این اعتقاد را داریم که امام رضا (ع) اگر عنایت کنند، به اذن الله می‌توانند بیماران را شفا دهند، این اعتقاد و باور قلبی ماست و در این بارگاه مطهر بارها این عنایات را با چشم مشاهده کردیم. اما اعتقاد و باورمان یک چیز است و وظیفه‌مان در برابر مسائل طبیعی چیز دیگری است.

بیشتر بخوانید:

واکنش عضو خبرگان رهبری به هتک حرمت بارگاه رضوی

ضرورت برخورد با اهانت‌کنندگان به ساحت حرم‌های حضرت معصومه و امام رضا

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه اگر ما کوتاهی کردیم و کسی به خاطر کوتاهی ما در حرم مطهر آسیب دید روز قیامت باید پاسخگو باشیم، عنوان کرد: بنای حضرات معصومین علیهم‌السلام بر نقض سنت‌های الهی نیست و می‌خواهند قوانین عالم طبیعت اجرا شود و رهبر معظم انقلاب نیز بر همه ما تکلیف کردند که مسائل پیشگیرانه و اصول بهداشتی باید رعایت شود و این خود حسنه است.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت زائران را اولویت این شرایط می‌دانیم، بیان کرد: ما هیچ تصمیم شخصی و فردی نخواهیم گرفت؛ امیدواریم کار به آنجا نرسد اما مگر بستن حرم مطهر کار آسانی است؟ باید جوانب مختلف را سنجید لذا بدانید در این حوزه ما تصمیم شخصی و فردی نخواهیم گرفت.

وی ابراز کرد: هر وقت به حرم مطهر مشرف می‌شوم، خدا می‌داند ابتدا عذرخواهی می‌کنم که حرم خلوت شده است، اما چاره‌ای نداریم، ما حرم مطهر را این گونه دوست نداریم و برای ما خوشایند نیست؛ ولی مسئولیت داریم؛ امام رضا (ع) روز قیامت از ما در خصوص اقداماتمان برای حفظ سلامت زائرانشان سوال خواهند کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی تصریح کرد: ما فقط مسئول نگهداری از این کاشی کاری‌ها و این ضریح مطهر نیستیم؛ ما مسئول دل‌های مردم هم هستم، ما مسئول نشر معارف امام رضا (ع) هم هستیم، ما مسئول روایاتی که در آن امام رضا علیه‌السلام خلق را به عقلانیت دعوت کرده‌اند نیز هستیم. خدا می‌داند دل ما از این شرایط خون است، اما یک بلایی آمده و وظایفی بر دوش ما گذاشته شده است، باید همه کمک کنیم و برای رفع آن به درگاه خداوند متعال و امام علی بن موسی الرضا (ع) دعا کنیم.