لطف‌الله سیاهکلی مرادی، نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید به افرادی که به سبب شیوع بیماری کرونا متضرر شده‌اند کمک کند زیرا بسیاری از مردم برای بازار شب عید چک‌های هنگفتی کشیده‌اند و امروز به علت بروز این بیماری ضرر فراوانی را نیز متحمل شدند.

اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه خسارت‌های به وجود آمده امروز نتیجه بی تدبیری مسئولان در حوزه فضای مجازی است، عنوان کرد: متاسفانه تنها تعداد اندکی از مشاغل ما در فضای مجازی تعریف شده‌اند و به همین سبب شیوع این بیماری می‌تواند لطمه اقتصادی بزرگی بر مردم وارد کند.

سیاهکلی تصریح کرد: شیوع بیماری کرونا پیامدهای سیاسی و اقتصادی فراوانی را برای مشاغلی که ارتباط کمی با فضای مجازی داشته‌اند به وجود آورده و این شرایط می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای اقتصاد کشور ما به همراه داشته باشد. 

سیاهکلی با اشاره به اینکه مردم فرانسه اهمیتی به صحبت‌های مسئولان سیاسی خود نمی‌دهند افزود: رعایت قرنطینه خانگی در ایران نشانه همراهی مردم با مسئولان و همچنین وجود سرمایه‌های اجتماعی بالا در کشور به شمار می رود.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی جایگزین دیدوبازدیدهای عید شود

سیاهکلی تصریح کرد: در روزهایی که بیماری کرونا شیوع حداکثری داشته و جان مردم را به خطر انداخته، بهتر است مردم در خانه‌های خود بمانند و از حضور در جامعه خودداری کنند.

نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: استفاده از رسانه‌های اجتماعی و همچنین تلفن می‌تواند در کاهش ابتلا به این بیماری و کنترل شیوع ویروس کرونا موثر باشد.

وی با بیان این که فضای مجازی نقش قدرتمندی در مقابله با بیماری کرونا دارد افزود: خریدهای اینترنتی تنها یکی از مزایای فضای مجازی است که می‌تواند در مقابله با شیوع این ویروس اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی تفاوت عمده‌ای با پیام رسان‌ها دارد افزود: این فضای ظرفیت بالایی برای اشتغالزایی دارد در حالی که پیام‌رسان‌ها تنها جزیی کوچک از فضای مجازی هستند و بیشتر کاربرد خبررسانی دارند.

سیاهکلی تصریح کرد: فضای مجازی ظرفیت بالایی برای ارائه خدمات به مردم دارد به همین سبب باید با ایجاد شرایط مناسب، تلاش کنیم تا خدمات کشوری در بستر فضای مجازی به مردم ارائه شود.