به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز جمعه در گفت و گوی تلفنی با وزیر راه و شهرسازی با اشاره به گفت‌وگو‌های اخیر خود با سران برخی کشور‌ها از جمله کشور‌های همسایه و استقبال این کشور‌ها برای از سرگیری تبادلات مرزی و حمل و نقل کالایی، به وزیر راه دستور داد هر چه سریعتر تمهیدات لازم برای این منظور با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اندیشیده و در دستور کار قرار گیرد.

اخبار سیاسی - او در تماس تلفنی با وزیر راه و شهرسازی با اطلاع از آخرین وضعیت حمل و نقل کشور در دوراه فاصله گذاری هوشمند، به کار بستن طرح‌های خلاقانه در قاصله گذاری هوشمند در حوزه حمل و نقل را مورد تاکید قرار و گفت: فاصله گذاری مورد نظر وزارت بهداشت با الزام استفاده ماسک به گونه‌ای انجام شود که ضمن برطرف شدن نگرانی مردم، از شیوع بیماری نیز جلوگیری شود.

رئیس جمهور در این تماس تلفنی همچنین با اشاره به ضرورت اتمام طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام در کشور برغم وجود شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم‌های ناعادلانه آمریکا و تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا با هدف تحقق شعار جهش تولید، تاکید کرد: برای اتمام هر چه سریعتر پروژه‌هایی که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، تمهیدات لازم اندیشیده شود.

روحانی در ادامه با تاکید بر ضرورت تامین کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم و تامین بازار از کالا‌های ضروری و اساسی، از اقدامات انجام شده در این زمینه قدردانی و بر ادامه روند تخلیه کالا‌های اساسی از بنادر و گمرکات تا تخلیه کامل و هر چه سریعتر ۴ میلیون تن کالای اساسی موجود در بنادر و گمرکات کشور تاکید کرد.

مهندس " محمد اسلامی " وزیر راه و شهرسازی نیز در این تماس تلفنی گزارش جامعی از روند اجرای طرح‌ها و پروژه‌های این وزارت خانه و همچنین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن، ثبت نام‌ها و روند اجرای این طرح با هدف تامین مسکن نیازمندان کشور در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، به رئیس جمهور ارائه کرد.

مهندس اسلامی همچنین گزارشی از روند تخلیه و بارگیری کالا‌های اساسی و ضروری موجود در بنادر و گمرکات برای تامین بازار ارائه و تاکید کرد که این روند تا تخلیه کامل این کالا و حمل آن به داخل کشور ادامه خواهد یافت.