به گزارش افکارنیوز،

پرویز سروری، دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درباره اولویت مجلس یازدهم و ضرورت تغییر ساختار مجلس گفت: از این جهت که شرایط کشور همواره در حال تغییر است، ساختارهای مدیریتی کشور نیز همیشه به تحول نیاز دارند، بنابراین به نظر می‌رسد تحول ساختاری مجلس باید در دوره یازدهم پیگیری شود.

اخبار سیاسی- وی افزود: مجلس یازدهم در شرایط بسیار ویژه ای قرار دارد و این شرایط در طول ۴ دهه گذشته بی نظیر است. ما از یک طرف ناکارآمدی مجلس دهم را داریم که عملاً موجب بی اعتمادی مردم نسبت به مجلس شده و این بی اعتمادی بزرگترین آسیب برای مجلس است، چون مهمترین سرمایه مجلس در جمهوری اسلامی اعتماد مردم و هم افزایی آنها با نمایندگان مجلس است.

وی همچنین گفت: این همان موضوعی است که مجلس فعلی را از رأس امور تنزل داده است. زیرا این مجلس غالباً متغیری از تصمیمات دولت بود. به همین دلیل طبیعتاً مجلس یازدهم باید مشکلاتی را که از حیث ناکارآمدی این مجلس پیدا شده ترمیم کند.

پرویز سروری با اشاره به اینکه ناکارآمدی مجلس ناکارآمدی دولت را نیز به همراه داشته است تاکید کرد: در طول انقلاب دولتی ناکارآمدتر از دولت فعلی نداشته‌ایم. مجلس یازدهم یک سال از عمر خود را باید با همین دولت ناکارآمد سپری کند و اقتضای شرایط این است که مجلس یازدهم تلاش کند که با تعامل و هم افزایی و هم کاری کار را پیش ببرد.

وی افزود: البته دولت هم باید بداند که با یک مجلس مقتدر و انقلابی مواجه است و برای اینکه به مردم خدمت کند باید از حوزه تعامل حرکت کند و بپذیرد که دیگر آن زمان که مجلس چشم و گوش بسته در اختیار او بود گذشته است و دیگر چنین چیزی به وجود نخواهد آمد. دولت باید راه حرکت را در همکاری متقابل ببیند نه اینکه متوقع باشد مجلس نسبت به او پاسخگو باشد، بلکه مجلس ریل گذاری می‌کند و دولت باید بر آن ریل حرکت کند.

عضو شورای مرکزی شورای ائتلاف تاکید کرد: کرونا شرایط اقتصادی دشواری را برای کشور به وجود آورده و مشاغل زیادی دست خوش نابسامانی شدند. علاوه بر این فروش نفت به حداقل رسیده و شرایط برای جامعه بسیار دشوار شده است. از این جهت مجلس یازدهم با توجه به اینکه مردم از این مجلس توقع بالایی دارند باید این نیازها را پاسخ دهد. بنابراین اولویت مجلس یازدهم باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد و نمایندگان تلاش کنند که به صورت چابک و با رویکرد علمی و کارشناسی و به دور از جدال‌های بی خاصیت سیاسی این مسائل را حل کنند.