به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز و در جلسه هیئت دولت گفت: تصمیماتی که برای رفاه مردم در بخش سهام عدالت گرفتیم قدم به قدم در حال اجراست.

اخبار سیاسی- وی ادامه داد: امیدواریم مردم  بتوانند این ۳۰ درصد سهام عدالتی که برای فروش آزاد شده است در خرداد ماه  با مراجعه به بانک‌ها  عرضه کنند و بانک‌ها با فعالیت در بورس سهام مردم را به فروش برسانند و پولش را به مردم برگردانند و بانک‌ها دراین میانه حق العمل کاری می‌کنند و حق ندارند این سهام را بخرند.

رییس جمهور با بیان اینکه مردم در سختی هستند و عرضه سهام عدالت یک گشایشی برایشان خواهد بود، گفت: وزیر اقتصاد و رییس سازمان بورس تلاش خود را می‌کنند تا مردم در شرایط بهتری باشند .

حسن روحانی با بیان اینکه ما تسلیم قانون اساسی هستیم ،اظهارداشت : همه ما باید در برابر قانون مطیع باشیم و ارتباط خوب ما با مجلس مورد انتظار و خوشحالی مردم است. مادر چارچوب قانون اساسی در کنار مجلس خواهیم بود. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: سال سختی در پیش رو داریم، اما آنچه در برخی فضا‌ها گفته می شود نادرست است وبا همکاری هم از این فضا عبور می‌کنیم.  امروز دولت هایی که برای ما گرفتاری ایجاد می کردند، گرفتارترین حکومت در دنیا هستند؛ کاخ نشینان کاخ سفید بدترین شرایط سیاسی و بیشترین اختلافات داخلی را دارند و بدترین اداره را برای مبارزه با ویروس کرونا را به دنیا عرضه کردند و نشان دادند در مبارزه با این ویروس چه ناتوان هستند.  

روحانی گفت: برای خانواده‌های عزیزی که عزیزانشان در بیمارستان بودند و آن‌هایی که عزیزان شان را از دست دادند و نتوانستند برای آن‌ها مجلس ترحیمی بر گزار کنند تسلیت بگوییم و از آن‌ها می‌خواهیم ما را در غم خود شریک بدانند.

رییس جمهور با بیان اینکه پیشرفت خوبی در مسیر مقابله با این ویروس خطرناک داشتیم، گفت: تقریبا به مرز مهار بیماری کرونا رسیدیم و اگر همه مردم کمک کنند و همه دست به دست هم بدهیم حتی باید امروز وضع بهتری داشتیم. اگر احتیاطات لازم شده و دستور العمل‌ها رعایت می‌شد، این مشکلات را هم نداشتیم.

وی در ادامه عنوان کرد: ما از ابتدا راهی را که انتخاب کردیم، قرنطینه عانمدانه نبود راهی که ما انتخاب کردیم سیاستی مشارکتی و داوطلبانه بود و از مردم درخواست کردیم و به آنهاعرض کردیم تا به صحنه بیایند؛ مردم به خوبی کمک کردند و به خوبی این درخواست پزشکان و پرستاران و کادر درمانی را رعایت کردند.