انتخابات 1400 و گمانه زنی ها برای نامزد مورد نظر طیف های مختلف سیاسی کشور از حالا و نزدیک به یک سال دیگر شروع شده و هر روز نامی در رسانه ها برده می شود که فلان شخصیت سیاسی امکان دارد نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 شود.

اخبار سیاسی- اصلاح طلبان به عنوان یک جریان سیاسی در کشور که با حمایت تمام قد از حسن روحانی ردای ریاست جمهوری را بر تن وی کردند حالا با کارنامه ضعیف دولت سبد رای خود را در میان مردم از دست داده و گواه این موضوع نیز پیروزی جریان نو اصولگرا در انتخابات مجلس یازدهم بود.

اصلاح طلبان رقابت را به اصولگرایان واگذار کردند تا نشان دهند هر چند هیاهوهای بسیاری برای کسب رای ایجاد کردند اما مردم به خوبی عملکرد دولت و مجلس را دیده بودند و می دانند این عملکرد باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی برای مردم شده است.

به گزارش افکارنیوز، در اردوگاه اصلاح طلب شنیده شده به دنبال حضور سید حسن خمینی در انتخابات 1400 می باشند اما جالب اینجاست خود اصلاح طلبان نیز قبول دارند که فردی را در قد و قواره ریاست جمهوری ندارند.

سیدناصر قوامی از فعالان اصلاح طلب اعتراف کرده که شکست این جریان سیاسی در انتخابات مجلس یازدهم  به خاطر عملکرد دولت بوده است.

وی گفت: روحانی اصلاح‌طلب نبود ولی اصلاح‌طلبان از وی حمایت کردند و با این کار پایگاه اجتماعی خود را به حراج گذاشتند. مردم هم یادشان نرفته است در سال ۹۴ به افرادی رای دادند ولی آنها عملکرد موفقی در مجلس دهم نداشتند. با این حال اگر اصلاح طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری پایگاه خود را به حراج نگذارند، می توانند این پایگاه را به پای صندوق رای بیاورند. اگر اصلاح طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ از فردی غیراصلاح طلب حمایت کنند، اشتباه بزرگی مرتکب شده و بیشتر آبروی خود را می برند.

این فعال سیاسی درباره نامزدهای احتمالی اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست‌جمهوری معتقد است:  افرادی مثل جهانگیری، پزشکیان و عارف امتحان خود را پس داده‌اند و فعلا اصلاح‌طلبان فردی در قد و قواره ریاست‌جمهوری ندارند.

این در حالی است که فریدون عباسی از نمایندگان مجلس امروز چراغ سبزی به احمدی نژاد برای حضور در انتخابات 1400 نشان داده و گفته که مخالفتی با حضور وی ندارد.

این در حالی است که جریان اصولگرایی رابطه چندان خوبی با احمدی نژاد ندارد و از سوی دیگر برخی گمانه زنی ها می گوید شاید احمدی نژاد دوباره رد صلاحیت شود.