«محسن پیرهادی» عضو هیأت رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در گفت‌وگویی با وب‌سایت «العهد» لبنان به مهم‌ترین اولویت‌های دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی پرداخت.

اخبار سیاسی- وی گفت: اولویت اول مجلس یازدهم ، اقتصاد و معیشت است، ما نمی‌توانیم تقویت روابط اقتصادی و دیپلماتیک را در کنار بخش اقتصادی نادیده بگیریم؛ حمایت موثر از محور مقاومت در منطقه جنوب غرب آسیا نیز یکی از اولویت‌های ماست.

محسن پیرهادی ادامه داد، وضعیت به قبل برنخواهد گشت بویژه پس از آنکه آمریکا سردار «حاج قاسم سلیمانی» را ترور کرد؛ فرزندان منطقه مسیر این شهید را ادامه خواهند داد و پیروزی و عزت را به ارمغان خواهند آورد.

 وی درباره مقابله مجلس با اقدامات آمریکا و غرب گفت: کشور ما طی سال‌های گذشته تجربه زیادی به دست آورده و هزینه زیادی برای این تجربه داده است. دوست و دشمن باید بدانند که هیچ راهی برای اعتماد ما به آمریکا و خوشبینی ما به این کشور وجود ندارد. درباره کشورهای اروپایی نیز، ما روی آنها حساب نمی‌کنیم. بر تقویت توانایی‌های داخلی در کشورمان، نگاه به داخل، تعامل با کشورهای همسایه، تقویت قدرت داخلی و ایجاد شبکه‌ای از کشورهای مخالف با هیمنه و استکبار تأکید داریم همانگونه که این موضوعات در طول یک ماه از شروع کار مجلس جدید آشکار شده است.

پیرهادی تأکید کرد: حمایت فراگیر از جبهه مقاومت، سیاست دائم جمهوری اسلامی ایران است و مسایل فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، یمن، بحرین و سایر کشورهای اسلامی از بارزترین اولویت‌های کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است.

وی افزود: پس از شهادت فرمانده قلب‌ها شهید سلیمانی و واکنش قدرتمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرعت تحولات در منطقه شتاب گرفته و ما وضعیت را با دقت بررسی می‌کنیم.