به گزارش افکارنیوز،

حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب کلیات طرح تخصیص قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی کشور گفت: من این کار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کار مثبتی می‌دانم و حتی بر آن تأکید دارم که قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی به ویژه در حوزه روستایی تخصیص داده شود.

اخبار سیاسی- وی افزود: تخصیص قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی باعث می‌شود پروژه‌ها به ویژه در حوزه روستایی با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای همراه باشد و از سوی دیگر با اجرای پروژه‌های عمرانی به ایجاد اشتغال در این مناطق هم کمک می‌کند.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعضی‌ها تخصیص وجه ریالی قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطرح می‌کنند که این هم به شرط رعایت عدالت و تخصیص درست اعتبارات خوب است اما تخصیص قیر رایگان در اولویت است.

دهمرده خاطرنشان کرد: باید جلوی رانت‌ها و فساد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در تخصیص قیر رایگان گرفته شود، چه رانت‌ها در سطح کلان و وزارتخانه‌ها باشد و چه در سطح استانداری‌ها.

وی افزود: بخش قابل ملاحظه‌ای  از رانت‌ها و فساد‌ها در تخصیص قیر رایگان در سطح استانداری‌ها اتفاق می‌افتد که وزارتخانه باید با تخصیص مستقیم به پروژه‌های شهرستانی جلوی این رانت‌ها و فسادها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بگیرد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همانطور که گفتم بخش قابل توجهی از رانت‌ها در استانداری‌هاست و بهتر است نظارت دقیقی بر عملکرد مقامات در این حوزه صورت گیرد تا جلوی بخشی از فسادها و رانت‌ها گرفته شود.