به گزارش افکارنیوز،

صدها نفر از ساکنان فلسطین اشغالی  روز سه‌شنبه مقابل محل اقامت  نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تل آویو و قدس اشغالی ظاهرات کردند.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» بیش از یک ماه است که ساکنان فلسطین اشغالی  ساز و کار اعتراضی علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به راه انداخته  و خواهان کناره گیری او هستند.

نارضایتی عمومی از نحوه مقابله   نتانیاهو با شیوع ویروس کرونا و بحران اقتصادی ناشی از آن، هزاران نفر از جمله  جوانان ساکن فلسطین اشغالی را  به خیابان‌ها کشانده و اینک جمعیت معترض خواستار استعفای نتانیاهو از سمت خود هستند. این در حالی است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در انتظار محاکمه خود در دادگاه به اتهام دلیل فساد  مالی است.

به نوشته این منبع خبری، معترضان با تجمع مقابل محل سکونت نتانیاهو  شعارهایی علیه او سر دادند.  این بزرگترین تظاهرات علیه نتانیاهو  از سال 2011 به این  سو است و  پلیس بارها با جمعیت حاضر به خشونت برخورد کرده است. معترضان در این تجمعات اغلب پرچم‌های آبی و سیاه را به عنوان نماد اعتراض خود در دست دارند. 

این در حالی است که مقام‌های ارشد پلیس رژیم صهیونیستی می‌گویند وزیر امنیت عمومی این رژیم در جلسات محرمانه، موضع بسیار محکم و شدیدی را برای متوقف کردن تظاهرات علیه نخست‌وزیر این رژیم اتخاذ کرده است. مأموران عالی‌رتبه پلیس اسرائیل در جلسات خصوصی گفته‌اند «امیر اوهانا» وزیر امنیت عمومی رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند تا از موضوع انتصاب کمیسیونر پلیس برای پایان دادن به تظاهرات مقابل اقامتگاه نتانیاهو در قدس اشغالی بهره‌برداری کند.

تصاویر و ویدئوهای منتشر شده از این اعتراضات نشان می‌دهد که پلیس صهیونیستی با روش‌های خشن و استفاده از توپ‌های آب‌پاش سعی در متفرق کردن معترضان داشته است.