به گزارش افکارنیوز،

شبکه المیادین در مستندی با عنوان «بیت العنکبوت» از عملیات امنیتی ویژه «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین پرده برداشت و نشان داد که نیرو‌های مقاومت چگونه به سیستم جذب جاسوس در درون سیستم شاباک نفوذ کرده‌اند.

اخبار بین الملل- زمانی که دشمن صهیونیست از تلاش برای جذب جاسوس در راستای منافع خود دست نمی‌کشد، مقاومت فلسطین نیز از مقابله با این تلاش‌ها غافل نمی‌ماند و علی رغم تمامی مسائل، دستاورد‌های بسیاری در رویارویی‌ها کسب کرده است و همچنین در جنگ نرم و رویارویی امنیتی بسیاری از پروژه‌ها و نقشه‌های رژیم صهیونیستی را نقش بر آب کرده است.

سرایا القدس توانست سیستم جذب جاسوس شاباک را هک و نیرو‌هایی را به عنوان نفوذی وارد این سیستم کند و شاباک بدون اینکه بداند رزمندگان جهاد اسلامی را در دوره‌های زمانی مختلف به عنوان جاسوس از نوار غزه جذب می‌کرده است.

عملیات امنیتی ویژه سرایا القدس و نفوذ به دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی

در ادامه این مستند مراحل تماس افسران صهیونیست با کسانی که آن‌ها را به عنوان جاسوس از نوار غزه جذب کرده و به دقت از سوی سرایا القدس اداره و پیگیری می‌شدند، نشان داده می‌شود.

سرایا القدس این عملیات را از طریق تشخیص خلأ‌های امنیتی متعددی که در عملیات جذب جاسوس از سوی افسران شاباک وجود داشت، انجام داده و در طول چهار سال یکی از جاسوسان به خدمت گرفته شده با افسران شاباک در تماس است و این کار با اشراف دستگاه امنیتی سرایا القدس انجام گرفته است. این افسر مقاومت بلافاصله پس از جذب نیرو‌های امنیتی جهاد اسلامی را در جریان می‌گذارد و آن‌ها به او دستور می‌دهند که این ارتباط را حفظ کند.

عملیات امنیتی ویژه سرایا القدس و نفوذ به دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی

در این مستند چگونگی ارتباط و شیوه تفکر افسران صهیونیست طی جذب جاسوس نشان داده می‌شود؛ اینکه چگونه آن‌ها را قانع می‌کنند که مورد توجه هستند و اینکه سعی می‌کنند که به فرد به خدمت گرفته شده آرامش دهند و بگویند جایی برای ترس نیست و پس از عبور از حصار هیچ کس به وی شلیک نخواهد کرد.

یکی از افراد نفوذی در این مستند اعلام می‌کند که افسران صهیونیست به این افراد دائما توصیه می‌کنند که به خواندن نماز سر وقت و سیگار نکشیدن به خصوص در برابر رزمندگان سرایا القدس متعهد باشند و در برابر آن‌ها اخلاق پسندیده‌ای داشته باشند و حتی موقع نماز ارتباط با این جاسوس قطع می‌شود تا سر وقت نمازش را بخواند!

عملیات امنیتی ویژه سرایا القدس و نفوذ به دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی

در مستند «بیت العنکبوت» چگونگی ایجاد این توهم که فرد نفوذی دارد در راستای منافع شاباک فعالیت می‌کند، اینکه چگونه جدی‌ترین مسائل را به درستی دریافت می‌کند و می‌تواند آن‌ها را گمراه کند، شرح داده می‌شود و از تلاش افسران شاباک برای ارسال سلاح به سرایا القدس و اصرار برای ورود تسلیحات نظامی به نوار غزه و اینکه این قضیه چگونه انجام شده است سخن گفته می‌شود.

رزمندگان سرایا القدس در پایان مستند مذکور یک غافلگیری ناخوشایند برای صهیونیست‌ها دارند و عملیات با بازداشت جاسوس واقعی تمام می‌شود تا تأکیدی بر قدرت دستگاه امنیتی سرایا القدس در هک کردن و نفوذ به سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی باشد و ثبت پیروزی‌های بزرگ در گمراه کردن عناصر شاباک که شبانه روز برای هدف قرار دادن مقاومت در تلاش هستند را به نمایش بگذارد.