به گزارش افکارنیوز،

 سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) از مدت‌ها پیش فشار بر نهاد‌های امنیتی این رژیم به منظور فروش تسلیحات نظامی  به امارات را تشدید کرده است.

اخبار بین الملل- روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت در گزارشی اعلام کرد موساد در دو سال گذشته بر نهاد‌های امنیتی رژیم صهیونیستی برای فروش تسلیحات نظامی به امارات فشار آورده تا با این اقدام موافقت کنند. هر چند فشار‌های موساد به دلیل مخالفت وزارت امنیت صهیونیست‌ها به در بسته خورد، اما موضوع جالب توجه مطلع بودن شخص نخست وزیر از تلاش‌های موساد است.

بنیامین نتانیاهو از زمان علنی سازی روابط با امارات بار‌ها بر موضع مخالف خود در خصوص فروش تسلیحات نظامی آمریکا به امارات تاکید دارد. این رسانه صهیونیستی یادآور شد نخست وزیر، موساد و وزارت امنیت میهن در خصوص فروش سلاح به امارات با هم دچار اختلاف هستند.

پیش از این روزنامه یدیعوت آحارانوت گزارش داد توافق عادی سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی بندی در خصوص فروش جنگنده‌های پیشرفته اف-۳۵ آمریکا به امارات، وجود دارد، که در روز‌های اخیر پس از توافق ابوظبی-تل‌آویو از اعلام علنی آن خودداری شده است.

جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا ، به تازگی طی گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد عادی سازی روابط بین اسرائیل و امارات، احتمال دستیابی ابوظبی به جنگنده‌های اف-35 را افزایش می‌دهد. کوشنر طی این مصاحبه گفت هر تصمیمی درباره فروش جنگنده‌های اف-۳۵ به امارات با توجه به قابلیت‌های نظامی رژیم صهیونیستی انجام می‌پذیرد.

اظهارات کوشنر بار دیگر تایید می‌کند که اولویت نخست آمریکا در منطقه غرب‌آسیا، رژیم صهیونیستی است و اینکه واشنگتن به کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس نگاهی ابزاری دارد تا اهداف خود را به پیش ببرد.

سال‌هاست که آمریکا درخواست‌های کشور‌های عربی برای خرید سیستم‌های پیشرفته تسلیحات آمریکایی را رد می‌کند، بخشی از آن به دلیل نگرانی از مخالفت کشور‌های اسلامی و عربی با رژیم صهیونیستی است.