به گزارش افکارنیوز،

 «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش در پیامی در توئیتر به ابراز دیدگاه شخصی خود درباره اقدام آمریکا برای فعال کردن مکانیزم ماشه برای بازگردان تحریم های سازمان ملل علیه ایران پرداخت.

اخبار سیاسی- وی در این پیام توئیتری نوشت: « دیدگاه شخصی: این قابل تاسف است که آمریکا تلاش دارد تا مکانیزم بازگرداندن تحریم ها (علیه ایران) را کاملا بدون هیچگونه توجیهی فعال کند.»

اولیانوف در ادامه هشدار داد: «این اقدام تلاشی مخرب نه تنها برای آمریکا بلکه برای تمام جامعه جهانی است. زمان آن فرا رسیده که آن را متوقف کنیم.»

شامگاه سه شنبه رئیس شورای امنیت در پاسخ به پرسش نمایندگان روسیه و چین برای اعلام موضع درباره درخواست آمریکا برای پیشبرد مکانیسم بازگشت تحریم‌ها علیه ایران اعلام کرد این شورا در جایگاهی نیست که اقدامات بیشتری در این خصوص انجام دهد.

«دیان دجانی»  گفت: «پس از رایزنی با اعضای این شورا، برای من روشن است که یک عضو شورا موضع خاصی درباره این موضوعات دارد در حالی که شمار زیادی از اعضا نظر متفاوتی دارند.»

دجانی اضافه کرد: «از نظر من، اجماعی در شورا وجود ندارد، این به معنای آن است که شورا در جایگاهی نیست که اقدامات بیشتری انجام دهد.»