به گزارش افکارنیوز،

طبق اعلام پایگاه خبری اکسیوس، برایان هوک در مصاحبه خود با این پایگاه خبری با بیان با روابط میان چین و رژیم صهیونیستی مخالف است، اظهار کرد: واشنتگن با بیان مخالفت خود پیرامون این موضوع، به‌طور صریح این پیام را به مقامات رژیم صهیونیستی منتقل کرده است.

اخبار سیاسی- نماینده مستعفی دولت آمریکا در امور ایران که یکی از حاضران در نشست اخیر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بوده است، اظهار کرد: ایالات متحده آمریکا خطاب به مقامات اسرائیلی تأکید کرده است که حمایت چین از ایران در جریان قطعنامه آمریکا و در جهت تمدید تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران و همچنین توافق راهبردی چین و ایران به هیچ عنوان نباید بدون پاسخ بماند.

وی ادامه داد: چینی‌ها با ایران رابطه برقرار کرده‌اند و ما بر این باوریم که نباید به چین اجازه داد که از هر دو طرف منتفع شود.

هوک با بیان این مطلب افزود: آن‌ها نمی‌توانند روابط خود را با رژیم ایران که حامیانش شعار مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند، تقویت کنند و همزمان با اسرائیل نیز روابط تجاری عادی داشته باشند، ما نظرمان در این زمینه را خیلی صریح ابراز کردیم و من مطمئنم که اسرائیل تصمیم درستی را درباره چین خواهد گرفت.

نماینده مستعفی دولت آمریکا در امور ایران با بیان این موضو ع که چین به دنبال این است که به محض انقضای تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران در ماه اکتبر (مهرماه) بتواند فروش سلاح‌های سنگین به ایران را آغاز، اظهار کرد:در این صورت این کار باعث شکل‌گیری مسابقه تسلیحاتی در منطقه خواهد شد. مخالفت چینی‌ها با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، حرف‌های زیادی را در این رابطه اثبات می‌کند.