به گزارش افکارنیوز،

 «مشیر المصری» سخنگوی فراکسیون پارلمانی حماس بشدت از اقدامات امارات در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

اخبار بین المللیک هواپیمای صهیونیستی دوشنبه (روز گذشته) برای نخستین بار به شکل آشکار و رسمی، وارد ابوظبی شد. این هواپیما از حریم هوایی عربستان سعودی نیز عبور کرد؛ اقداماتی که ابوظبی و ریاض در راستای عادی‌سازی روابط خود با صهیونیست‌ها انجام می‌دهند.

المصری به شبکه خبری المیادین گفت که روز گذشته یک روز تیره بوده و اقدام امارات نیز یک خنجر از پشت به ملت فلسطین است.

وی با بیان اینکه این اقدام حکام امارات، اقدامی موهن است، تأکید کرد، این حکام در تلاش هستند که از رهگذر چنین اقداماتی طرح صلاح تحمیلی موسوم به «معامله قرن» را اجرایی کنند.

معامله قرن طرح ادعای آمریکا برای «صلح» بین مردم فلسطین و رژیم صهیونیستی است. در این طرح، دیگر کشور مستقلی به نام فلسطین تشکیل نخواهد شد و قدس نیز متعلق به صهیونیستها خواهد بود.

المصری با تأکید بر اینکه امارات با این اقدامات در پی «بزک کردن چهره اسرائیل » است، گفت: «آنان (حکام امارات) امروز لباس صهیونیستی به تن دارند، نه لباس عربی».

سخنگوی فراکسیون پارلمانی حماس به سایر کشورهای عربی نسبت به شتاب به سوی عادی‌سازی روابط هشدار داد و تأکید کرد، مردم فلسطین، صاحبان حق هستند و به هیچ کس مأموریت نداده‌اند که از جانب آنان، سخن بگوید.

وی خاطر نشان کرد، موضعگیری واحد در فلسطین و تدوین راهبرد ملی و آزادی‌بخش، تنها گزینه‌ای است که حماس در پیش گرفته است.

المصری با بیان اینکه تشکیلات خودگردان فلسطین، توافق «اسلو» را ملغی کند، تصریح کرد، در زمانی که با چنین رژیمهای [عربی] شکست خورده‌ای روبرو هستیم، در پیش گرفتن مقاومت، گزینه راهبردی است.