به گزارش افکارنیوز،

ان اچ کی، امروز (سه شنبه) گزارش داد که بزرگترین فراکسیون حزب حاکم از یوشیهیده سوگا، سخنگوی دولت این کشور برای جانشینی شینزو آبه به عنوان نخست وزیر ژاپن حمایت می کند.

اخبار بین المللسوگا هنوز برای ریاست حزب لیبرال دموکرات اعلام آمادگی نکرده اما در محافل خصوصی برای تصدی این پست ابراز تمایل کرده است. رسانه ها گزارش داده اند که وی احتمالا روز چهارشنبه به صورت رسمی برای این پست ثبت نام خواهد کرد.

ریاست حزب حاکم به طور قطع نخست وزیر کشور ژاپن خواهد شد زیرا این حزب اکثریت پارلمان را در اختیار دارد. رهبر حزب لیبرال دموکرات جانشین آبه خواهد شد که روز جمعه گذشته به صورت ناگهانی اعلام کرد به دلیل مشکلات ایجاد شده برای سلامتی اش کناره گیری خواهد کرد.

توشیهیره سوگای، دبیرکل حزب لیبرال دموکرات امروز گفت: ما باید به دلیل جلوگیری از ایجاد خلأ سیاسی رهبر جدید را در کوتاه ترین زمان ممکن انتخاب کنیم.

موضوعی که باعث انتقاد احزاب مخالف دولت شده نحوه برگزاری انتخابات و رای گیری محدود است. یکی از اعضای پارلمان دراین باره گفت: برای انتخاب رهبر جدید ما باید انتخاباتی داشته باشیم که به طیف وسیعی از رای ها توجه شود.

شیگرو ایشیبا، یکی از مهمترین رقبا در این انتخابات امروز اعلام کرد که مخالف رای گیری محدود در این انتخابات است.

ایشیبا، وزیر دفاع سابق ژاپن در گفتگو با شبکه آساهی گفت: به نظرم برای دموکراسی و حزب، نباید این کار انجام شود.