محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در شامگاه نخستین روز از نظارت میدانی خود در خوزستان پای درد دل و گلایه های اهالی شهرک طالقانی بندرماهشهر نشست.

اخبار سیاسی- رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی در مشاغل فعلی و صنایع موجود در شهرک طالقانی بندر ماهشهر، بر پیگیری حل مشکل مسکن مردم این منطقه تاکید کرد.

وی همچنین با مردم این شهرک دیدار و گفت‌وگو کرد؛ دیداری که در آن مردم به بیان گلایه های صریح خود نسبت به کمبودها و مشکلات این منطقه پرداختند. 

  محمد باقر قالیباف در این دیدار که امشب (سه‌شنبه ۱۱ شهریور ماه) و در ادامه نظارت میدانی رئیس مجلس از حوزه های انتخابیه نمایندگان خوزستان انجام شد، با اشاره به دغدغه‌ها و مشکلات مردم شهرک طالقانی، گفت: براساس قول مجلس یازدهم به مردم در اینجا حاضر شدم، ما اینجا هستیم تا نمایندگان واقعی شما باشیم و غیر از این مسئله در ذهن ما نیست. به خاطر دِینی که به خوزستان دارم ابتدا به این استان آمدم، آمده‌ایم تا مشکلات شما را پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌ها و خواسته‌های مردم منطقه اختصاص ۶۰ هکتار زمین برای توسعه شهرک طالقانی است، ادامه داد: ما وظیفه خودمان می‌دانیم که موضوع حل مشکل مسکن مردم این منطقه را پیگیری کنیم.

قالیباف با تاکید بر پیگیری مسئله اشتغالزایی در شهرک طالقانی، گفت: قطعا ما ایجاد صنایع پایین دست در منطقه را دنبال می‌کنیم، از سوی دیگر در مشاغل فعلی و صنایع موجود، جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی باید در اولویت قرار گیرد که قطعا ما این مسئله را پیگیری می‌کنیم.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام سید سلمان هاشمی امام جماعت شهرک طالقانی بندر ماهشهر با اشاره به سبقه مذهبی و حضور مردم شهرک طالقانی در ۸ سال دفاع مقدس، گفت: ما مشکلات متعددی در این منطقه داریم، یکی از مسائل نبود زمین برای ساخت مسکن است که امیدواریم با تلاش جنابعالی ۶۰ هکتار از اراضی اطراف را برای این امر اختصاص دهند.

حجت‌الاسلام هاشمی بر لزوم توزیع عادلانه امکانات در منطقه تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی مردم با مشکلات معیشتی بسیاری روبه‌رو هستند، حال با ایجاد صنایع پایین دستی می‌توانیم برای مردم اشتغالزایی داشته باشیم.

همچنین در این دیدار برخی از مردم به بیان مشکلات و دغدغه‌هایشان پرداختند.

یکی از جوانان شهرک طالقانی در این دیدار اعلام کرد که ما ۳ برادر هستیم و هر سه نفر بیکاریم به همین دلیل با مشکلات معیشتی بسیاری مواجه هستیم.

همچنین یکی دیگر از مردم منطقه تأکید کرد که تبعیض بلای جان مردم شده، چرا یک مهندس برق از خوزستان در شرکت‌‌های صنعتی استخدام نمی‌شود اما همان شرکت‌ها از شهرهای دیگر نیرو جذب می‌کند. ما از مجلس انقلابی درخواست داریم که این مسائل را پیگیری کند.