اخبار سیاسی- قالیباف در سفری 4 روزه به خوزستان رفت تا نشان دهد می توان لباس خدمت بر تن کرد و با بازدید میدانی و ارتباط رو در رو به مردم که صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند، مدیریت جهادی را بار دیگر معنا کرد.

به گزارش افکارنیوز، مردم چهره جهادی قالیباف را می شناسد، مردی که همواره معتقد است که به عمل کار برآید و به سخن نیست. اینکه یک مدیر ارشد همچون رئیس یکی از قوای کشور به جای پوشیدن کت و شلوار و نشستند بر صندلی ریاست خود در تهران به سرزمین خوزستان سفر می کند تا ادای دین نماید. سرزمینی که دین زیادی به ایران دارد اما مشکلات عمده ای که این استان با آن روبرو بوده در طول سالیان اخیر همچنان ادامه داشته است.

سفر قالیباف بسیاری از مخالفانش را به تحرک واداشت نه برای اینکه در جهت خدمت به مردم تلاش کنند، بلکه در رسانه های خود با گرایش لیبرال سنگ اندازی های خود علیه قالیباف را شروع کنند چرا رئیس مجلس به خوزستان رفته است.

قالیباف

اینکه مسئولان اجرایی کشور باید چنین افعالی انجام دهند و مگر قالیباف رئیس جمهور است؟ و یا حتی پا فراتر گذاشته و عنوان کردند این سفر انتخاباتی بوده است.

اما این سخنان بر جهادی عمل کردن محمد باقر قالیباف تاثیری ندارد وقتی می داند می تواند رو در رو با مردم کشورش بنشیند و گره ای از مشکلات آنها باز کند.

اینکه برخی مسئولان اجرایی در کشور در تهران نشسته و حاضر به گفت و گو با مردم از نزدیک نمی شوند تا مشکلات آنها را حل کنند تقصیر قالیباف نیست، قالیباف به تکلیفش عمل می کند و حالا بازخورد این سفر 4 روزه نشان می دهد رئیس مجلس راه درستی را پیش گرفته است.

آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری درباره سفر اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی به خوزستان گفت: نفس سفر مسئولین قوا اعم از مقننه، قضائیه و مجریه به استان‌ها و ارتباط مستقیم و چهره به چهره با مردم و اطلاع میدانی از مشکلات و مسائل، تسهیل کننده حل مشکلات است.

آیت الله کعبی اظهار داشت: نظارت میدانی مسائل استان خوزستان و انعکاس آن به جلسات سران سه قوه و تلاش برای اجرایی و عملیاتی کردن دستورات رهبری که در سال‌های گذشته داده شده بود، به ویژه در رابطه با طرح ۵۵۰ هزار هکتار زمین و معضل فاضلاب کلان شهر بزرگ اهواز و قطار شهری اهواز و مسائلی از این دست بسیار حائز اهمیت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: آقای قالیباف از ظرفیت نظارتی مجلس برای فعال کردن وزارتخانه‌های صنعتی و وزارتخانه‌های کشاورزی برای ایجاد یک حرکت شتابان نسبت به بحث توسعه استان خوزستان و حل معضل اشتغال می‌تواند نقش مهمی ایفا کنند.

آیت الله کعبی بیان داشت: ابتکار عملی که آقای قالیباف داشتند که خیلی هم قابل توجه است این بود که به جای بازدید از صنایع بزرگ در دل مردم رفتند و سخنان مردم را شنیدند. مثلاً در ماهشهر به جای بازدید از پتروشیمی‌ها به حاشیه ماهشهر رفتند و صحبت مردم را شنیدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آنچه که خیلی قابل توجه است سفر چند روزه آقای قالیباف به خوزستان است، وی از دوشنبه عصر آمدند که این تا جمعه و به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت. رئیس مجلس در این سفر از ۱۴ شهرستان استان خوزستان بازدید نزدیک داشته اند و از هر شهرستان هم حداقل دو مشکل عمده استخراج شده و در تهران پیگیری می‌شود تا حل شود.

قالیباف

این عضو مجلس خبرگان بیان داشت: سفر رئیس مجلس یک سفر امیدبخش است که امیدواریم در مسئله ارتقا معیشت مردم استان خوزستان و حمایت از بنگاه‌های اشتغال زودبازده و روانسازی مدیریت استان خوزستان در بخش‌های مختلف و نظارت عالی و اصلاح رویکرد مدیریتی استان خوزستان به سمت حل مشکلات عمده مردم و احیای حقوق عامه و به ویژه اصلاح زیرساخت‌های توسعه استان خوزستان و بهبود کسب و کار در استان خوزستان و ایجاد امید در مردم تأثیر گذار باشد.

علیرضا سلیمی نیز از نمایندگان مجلس نیز نظارت‌های میدانی مجلس را عاملی برای فعال‌تر کردن مسئولان دانست و گفت: نمایندگان مجلس، نماینده همه مردم هستند و تلاش‌ها و بازدید‌های آن‌ها نباید به حوزه انتخابیه خود محدود شود. از این رو بازدید اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی از خوزستان و برخی نمایندگان از سیستان و بلوچستان جز وظایف نمایندگی آن‌ها محسوب می‌شود. افرادی که به این بازدید‌ها اعتراض می‌کنند باید یک بار دیگر قانون اساسی را برای آشنایی کامل با وظایف نمایندگان مطالعه کنند.

وی ضمن حمایت از نظارت میدانی نمایندگان، بازدید و بررسی مشکلات مردم از نزدیک را موثر در تصمیم‌گیری‌ها و تصویب قوانین دانست و ادامه داد: هرچقدر نمایندگان و مسئولان بیشتر به مردم نزدیک شوند، مشکلات را بهتر درک کرده و در انجام وظایف قانونی خودشان موفق‌تر خواهند بود.

وی با یادآوری اینکه برخی از مسئولان ملی، استانی و شهرستانی کار را رها کرده و دچار فرسودگی و کم‌کاری شده‌اند، افزود: نظارت‌های میدانی مجلس، مسئولان را پویا و وادار به کار می‌کند. هنگامی که مجلس با تمام ظرفیت خودش به میدان بیاید و رئیس مجلس نیز برای بازدید پای کار باشد، در تحرک مسئولان بومی و استانی تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه یکی از اهداف مجلس یازدهم بازدید میدانی و نظارت بر اجرای درست قوانین بود، یادآور شد: هنگامی که مجموعه مجلس به کمک نمایندگان مختلف بیاید، مشکلات منطقه‌ای ناشی از کم کاری مسئولان را به منظور کاهش رنج مردم، بهتر و سریع‌تر می‌توان کاهش داد.

آقای قالیباف در اولین سفر خود استان خوزستان را با وجود گرما و بیماری کرونا انتخاب کردند، این اقدام باید الگویی برای مسئولانی باشد که این دو عامل را بهانه‌ای برای کم‌کاری خودشان می‌کنند

سلیمی در ادامه به مسئولانی اشاره کرد که خودشان را به بیخیالی زده تا دولت تمام شود و گفت: آقای دکتر قالیباف قول نظارت میدانی از استان‌ها داده بودند که به قول خودشان عمل کردند. ایشان در اولین سفر خود استان خوزستان را با وجود گرما و بیماری کرونا انتخاب کردند، این اقدام باید الگویی برای مسئولانی باشد که این دو عامل را بهانه‌ای برای کم‌کاری خودشان می‌کنند. از طرفی این استان در دروان دفاع مقدس شرایط ویژه‌ای داشت و متاسفانه دولت‌ها و مسئولان در طول این سال‌ها، دین خودشان را به این منطقه ادا نکردند، از این رو انتخاب خوزستان به عنوان اولین سفر جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان مخفی شده در پستو‌ها باید به میدان بیایند و مشکلات مردم را از نزدیک ببینند، ادامه داد: معتقدم مسئولان باید به دل مشکلات بروند تا متوجه شوند مردمی که در این شرایط سخت آب و هوایی اب ندارند چه می‌کشند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشکلات کشور با کنترل از راه دور حل نمی‌شود، خاطرنشان کرد: مسئولان باید در وسط میدان باشد نه اینکه از دور دستور بدهند، فرمانده باید جلوتر سایرین در میدان حرکت کند. اقدام اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید میدانی از استان خوزستان نشان می‌دهد که ایشان حاضرند در وسط میدان سکان را به دست گرفته و امور را مدیریت کنند.