به گزارش افکارنیوز،
رئیس‌‌جمهور آمریکا اصرار دارد واکسن کرونا را تا «اول نوامبر» آماده کند، حتی اگر به جای «پادتن» در آن «زهر کشنده» وجود داشته باشد! دونالد ترامپ پس از کاهش محبوبیت خود در نظرسنجی‌های ایالتی و ملی، به این نتیجه رسیده است که تنها راه بازگرداندن بازی، مانور تبلیغاتی روی «واکسن کرونا» خواهد بود! ترامپ به فرمانداران ایالات و ادارات بهداشت در سراسر آمریکا، جهت توزیع واکسن کرونا اعلام آماده باش داده است. او تنها می‌خواهد در انتخابات پیروز شود، حتی اگر بهای این پیروزی، مرگ افراد حساس و کهنسال بر اثر تزریق عجولانه واکسن «کووید-19» باشد!
در حالی که مقامات وزارت بهداشت آمریکا نیز درباره نگاه ابزاری و تبلیغاتی کاخ سفید در قبال «توزیع و تزریق واکسن کرونا» هشدار داده‌اند، ترامپ قصد ندارد حتی ذره‌ای از خواسته خود عقب‌نشینی کند! «ایندیپندنت» در یکی از گزارش‌های خود در این باره می‌نویسد:
«۲ تن از مشاوران ارشد دولت ترامپ گفته‌اند که بعید است واکسن ویروس کرونا تا ماه نوامبر آماده شود. دونالد ترامپ امیدوار بود بتواند واکسن این ویروس را قبل از انتخابات به مردم برساند. انتخابات آمریکا روز سوم نوامبر یعنی کمتر از ۲ ماه دیگر برگزار می‌شود. این مشاوران و کارشناسان معتقدند با اینکه روند تهیه واکسن با توجه به استانداردهای موجود «بسیار سریع» است ولی تقریبا قطعی است که به فصل پاییز نمی‌رسد».
با این حال مشاوران ترامپ همچنان امیدوار هستند تا بتوان در قالب «تزریق اورژانسی»، واکسن کرونا را به جامعه آمریکا عرضه کرد!
همین مساله شاید به خودی خود بتواند منجر به جبران عقب‌ماندگی‌های ترامپ در برخی ایالات حساس و کلیدی مانند فلوریدا و آریزونا شود! «بازی با جان شهروندان آمریکایی» از سوی دولت آمریکا و مقامات وزارت بهداشت این کشور در حالی صورت می‌گیرد که متخصصان نگران آثار این بازی خطرناک و مرگبار هستند. بدون شک تا زمانی که اثربخشی و مصونیت لازم در مرحله نهایی آزمایش‌ها به اثبات نرسد، مجوز استفاده از واکسن (حتی به صورت فوری) نباید صادر شود. البته از رئیس‌جمهوری که در روزهای آغازین شیوع کرونا در آمریکا، این ویروس را به تمسخر گرفته و مدعی غلبه آسان و بدون دردسر بر این ویروس فراگیر شده بود، بیش از این نیز انتظاری نیست! ترامپ معتقد است که باید به «هر قیمت ممکن» بار دیگر سکان هدایت کاخ سفید را در دست گیرد، حتی اگر در کل آمریکا جز او و معاونش «مایک پنس» کسی زنده باقی نماند! رئیس‌جمهور آمریکا نه دارای «دکترین» و «استراتژی» است و نه دارای «اخلاق» و «ایدئولوژی»! او ملغمه‌ای از «جنایت» و «تجارت» است! نکته جالب توجه اینکه بسیاری از رسانه‌های وابسته به حزب جمهوری‌خواه آمریکا نیز در این باره سکوت کرده‌اند تا مبادا در روند انتخاب مجدد ترامپ خللی ایجاد کنند! بدون شک در آینده‌ای نزدیک، شاهد خلق واژه‌ای نوین به نام «جنایت سیستماتیک» در آمریکا در کنار پدیده‌هایی مانند «نژادپرستی سیستماتیک» خواهیم بود، با این تفاوت که در «جنایت سیستماتیک»، حتی جان سفیدپوستان و کسانی که قرار است به پیاده‌نظام ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 تبدیل شوند نیز اهمیتی برای رئیس‌جمهور این کشور و همراهانش ندارد!
نکته مهم‌تر اینکه «دنائت ترامپ» نافی «خباثت دموکرات‌ها» در آمریکا نیست! صفحات تاریخ به یاد دارند که در دوران ریاست‌جمهوری جیمی کارتر، بیل کلینتون و باراک اوباما، 3 رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا، چگونه کارتل‌ها و شرکت‌های دارویی در آمریکا دست به انجام آزمایش‌های غیرقانونی و مرگبار در قاره آفریقا و دیگر نقاط محروم جهان (بویژه روی کودکانی که از محتوای واکسن‌های تزریق‌شده خبر نداشتند) زدند تا در نهایت واکسن نهایی و مورد تایید را جهت توزیع در بازار آمریکا کشف کنند! هنوز تاریخ فراموش نکرده است که «کمپانی دارویی فایزر» در آمریکا، چگونه در دهه 1990 میلادی با آزمایش داروی Trovan (داروی ضدمننژیت) روی کودکان نیجریه‌ای، ده‌ها کودک را به کام مرگ فرستاد یا آنها را دچار آسیب‌های مغزی مزمن و مادام‌العمر کرد! پس از این جنایت، دولت‌های دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا مانع از محاکمه عوامل این جنایت (صاحبان شرکت فایزر) در دادگاه‌های بین‌المللی شدند. 
امروز دموکرات‌ها در حال ایفای نقشی متفاوت با پیشینه و ذات واقعی خود هستند! آنها از ترس شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر امسال، نقش «مدافعان جان شهروندان آمریکایی» و بویژه رنگین‌پوستان و اقلیت‌های نژادی را ایفا می‌کنند! صورت ماجرا واضح‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود: دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016، به واسطه عدم مشارکت فعال رنگین‌پوستان و گردش آرای آنها به سود حزب متبوع خود، در برخی ایالات مانند ویسکانسین، پنسیلوانیا و میشیگان، با اختلاف کمتر از یک درصد، آرای الکترال را به ترامپ واگذار کردند و از راهیابی به کاخ سفید بازماندند. آنها اکنون برای «فریب افکار عمومی آمریکا» و بویژه «رنگین‌پوستان و طرفداران حقوق تضییع‌شده آنها»، سعی دارند نقش یک «پشتیبان» را ایفا کنند! براستی تبلور «سیاست هابزی» در میان مقامات 2 حزب سنتی آمریکا، چقدر نفرت‌آور است.