به گزارش افکارنیوز،

روح اله ایزدخواه، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت و گو با  «پایگاه خبری افکارنیوز» با اشاره به جزئیات طرح ساماندهی بازار خودرو بیان کرد:« کمسیون صنایع و معادن به منظور اصلاح نظام توزیع خودرو در بازار طرح ساماندهی بازار خودرو را ارائه کرده است. همچنین در این طرح منابع تامین مالی به منظورافزایش کیفیت خودرو نیز پیش بینی شده است.»

وی افزود: «اصلاح نظام توزیع بدین معناست که خودروسازان ملزم به ارائه خودرو در بورس بوده و سالانه هر فرد می تواند، تنها از هر مدل خودرو 1 عدد خریداری کند. از طرفی برای جلوگیری از دلالی، خرید و فروش خودرو صفر مالیات سنگینی به دنبال دارد. درطرح ساماندهی بازار خودرو کیفیت، کمیت، شیوه عرضه، قیمت گذاری، هزینه های اضافی و... مورد توجه قرار گرفته است.»

موانع مصرف‌کنندگان واقعی خودرو باید برطرف شود *

ایزدخواه اظهار کرد: «این طرح به دنبال رفع موانع مصرف‌کنندگان واقعی است که قیمت گذاری به جای دستوری بودن با فرمول  قیمت تمام شده تعیین می‌شود و مازاد قیمت نیز به دست خودروسازان و دلالان نمی‌رسد بلکه  صرف مالیات برای توسعه ناوگان عمومی و ریلی و همچنین در آرندی و توسعه فناوری های خودرویی هزینه خواهد شد.»

وی در ادامه گفت: « شرکت های چرخشی و لایه ایی نیز باید از سهامداری شرکت های سایپا و ایران خودرو خارج شوند. ازطرفی افزایش کیفیت و ایمنی خودروها نیز در این طرح مورد توجه قرار گرفته است و صنایع نظامی نیز می‌توانند وارد عرصه خودرو سازی شوند.»

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: «طرح ساماندهی بازار خودرو در کمسیون صنایع و معادن اعلام وصول شده است و امیدواریم برای رای گیری وارد صحن علنی مجلس شود. در صورت تایید کلیات طرح از سوی نمایندگان، کمسیون صنایع و معادن طرح را آماده تصویب نهایی خواهد کرد.»