به گزارش افکارنیوز،

 محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه، ۲ مهرماه) در آیین افتتاحیه ۸ مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس اظهار کرد: سنت الهی است که تا صف مومنین را از مشرکان جدا نکند از پیروزی خبری نیست.

وی تصریح کرد: ما که مجلسی هستیم قانونی را منسوخ می‌کنیم، اما در دستگاه خدا چنین چیزی وجود ندارد. در دستگاه خدا سنت‌های الهی تحویل نمی‌شوند و به قول ما مجلسی‌ها تبصره به آن نمی‌زنند. خدا می‌گوید من متعهدم که حق کسانی که متعهد به سنت الهی هستند پیروزی را به آنها می‌دهم.

قالیباف بیان کرد: در این موزه‌ها صرفا نمی‌خواهیم خاطره بگوییم، اگر چه خود خاطرات موضوعیت دارند و نماد شکوه این ملت است، اما این موزه‌ها محل نمایش و تحقق سنت‌های الهی است.

 رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این موزه‌ها به ما نشان می‌دهد که جنگ تمام شده است، اما جهاد همچنان ادامه دارد. سنت الهی فقط در حوزه نظامی و دفاعی و امنیتی نیست، بلکه در حوزه اقتصاد و فرهنگ و مسائل اجتماعی و محیط زیست هم هست.

وی تأکید کرد: شهدا همگی از ابتدا عضو سپاه نبودند و از همین مردم به عضویت سپاه و ارتش درآمدند و افتخار‌ها را شکل دادند. این موزه‌ها نمادی از دفاع مقدس است که مبتنی بر خدا باوری و مردان باوری است.

قالیباف گفت: امروز اگر در عرصه‌هایی مخصوصاً در حوزه مسائل اقتصادی و فرهنگی ناموفق هستیم و کارنامه قابل قبولی نداریم و شرمنده مردم شده‌ایم، برای دوری از دو باور بزرگ مردم باوری و خدا باوری است.

وی افزود: وقتی دست نیاز به دشمن دراز می‌کنیم و مردم را از اثرگذاری و ایفای نقش و تصمیم‌گیری دور می‌کنیم این سرنوشت و وضعیت ما طبیعی است.

رئیس مجلس تأکید کرد: مردم باوری و خداباوری برای ما خلاقیت، انسجام، عظمت و شکوه می‌آورد که در این راه باید گام برداریم.