به گزارش افکارنیوز،

مراسم افتتاحیه یک باب واحد آموزشی که توسط خیر نیکوکار وکیلی راد در روستای قجر بارانی شهرستان هیرمند  با حضور فرماندار، مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و مدیران ادارات برگزار شد.

در این مراسم حمید سارانی رئیس آموزش و پرورش شهرستان هیرمند گفت: با توجه به محرومیت در منطقه سیستان به خصوص در شهرستان هیرمند در سال های اخیر خیرین نگاه ویژهای به این منطقه داشته اند و در همین خصوص جا دارد تقدیر و تشکر ویژه ای از خیرین مدرسه ساز شود.

وی افزود: در اسلام به توسعه علم همواره تاکیدات فراوانی شده است و لذا خیرینی که زکات خود را در راه گسترش علم می دهند در این دنیا و آخرت مورد عنایت خداوند قرار می گیرند.

سارانی بیان داشت: با توجه به اهمیت مدارس در مناطق محروم میطلبد که در نگاه اول دانش آموزان از این آموزشگاه ها به نحو احسنت استفاده کرده و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند تا بتوانند نسل های بعدی نیز از این نعمت بهره مند شوند.

 علیرضا راشکی مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان نیز در این مراسم خاطر نشان کرد: مدرسه اقدس حجازی دارای 6 باب کلاس درس است که در روستای محروم قجر بارانی توسط خیر نیکوکار وکیلی راد مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی بیان داشت: این واحد آموزشی با مساحت دو هزار متر مربع و با زیر بنای 310 متر مربع احداث گردیده است که در مقطع ابتدایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و همچنین این آموزشگاه از کلاس درس هوشمند بهره مند می باشد.

راشکی ابراز امیدواری کرد با ساخت این مدارس توسط خیرین گوشه‌ای از محرومیت‌های فضاهای آموزشی استان سیستان و بلوچستان برطرف شود تا فاصله‌ی این استان با سرانه‌ی متوسط کشوری در موضوع تأمین فضاهای آموزشی روز به روز کم‌تر شود و شاهد حضور کودکان بازمانده از تحصیل بیش‌تری در کلاس‌های درس باشیم.