نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی « ستاره‌بازی » در سانس نخست جشنواره فیلم فجر برگزار شد.

در این نشست هاتف علیمردانی کارگردان فیلم، علی سرتیپی تهیه‌کننده فیلم و ملیسا ذاکری بازیگر نقش اصلی فیلم حضور داشتند.

علیمردانی گفت این فیلم، بلندپروازی من بوده است. من شخصیت صبا را دورادور می‌شناختم و وقتی صداهای او و درددل مادرش را شنیدم، خواستم مهاجرت را به عنوان یک درد عمیق و هشدار اجتماعی بسازم و اگر قرار است از سرزمینمان برویم، باید بدانیم برای چه می‌رویم و کجا می‌رویم. قصدم سیاه‌نمایی نبوده است. 

وی درباره اینکه پیش‌تر گفته که از جشنواره فیلم فجر دلزده است، توضیح داد: بازی خانم معتمد آریا در «آباجان» نادیده گرفته شده بود. من هشتمین دوره است که در جشنواره حصور دارم، بهرحال سلایق داوران جشنواره‌ متفاوت است و فارغ از همه دلزدگی ها فکر میکنم جشنواره فجر یک چراغ در این دوران است و باید آن را حفظ کنیم.

علیمردانی درباره «ستاره‌بازی» و هزینه ساخت آن، ضمن تشکر از تهیه‌کننده فیلم گفت که او فکر بازگشت سرمایه را نکرد و از این بابت متشکرم. 

سرتیپی هم گفت: در فیلم قبلی آقای علیمردانی به عنوان سرمایه‌گذار حصور داشتم و بعد از آن قرار گذاشتیم فیلم متفاوتی بسازیم. فیلمی که با شرایط مالی و ارزی ساخت آن در خارج کشور دشوار بود، ضمن اینکه ساختن فیلم در سرمای منفی ۲۰درجه دشوار است. من فیلم را دوست دارم و آن را موفق می‌دانم. 

وی افزود: پس از بازگشت به ایران، احساس کردیم راشهای فیلم در کانادا و آمریکا کم است، بنابراین حدود یک ماه دکورها را در ایران بازسازی و فیلمبرداری کردیم. 

علیمردانی گفت: فیلمبرداری ستاره‌بازی همزمان با جشنواره فجر پارسال تمام شد اما به جشنواره نمی‌رسید و من نیاز دیدم که تصاویر بیشتری بگیرم. اما شیوع کرونا کار ما رو عقب انداخت. 

ذاکری بازیگر نقش «صبا کمالی» هم توضیح داد: این چهارمین همکاری من با هاتف علیمردانی است. صبا از شخصیت من فاصله زیادی داشت اما امیدوارم توانسته باشم از پس نقش برآیم.

وی افزود: درباره کاندیدا شدن برای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن نظری ندارم. 

علیمردانی هم گفت: خانم ذاکری زندگی بسیار سالمی دارد و حتی مخدرها را نمیشناخت. درباره آن‌ها تحقیق کرد و همچنین سعی کرد زبان بومی آمریکایی را درست صحبت کند. 

شبنم مقدمی بازیگر فیلم ستاره‌بازی هم که به‌صورت تلفنی در این نشست حضور یافت، گفت: فیلم‌های هاتف علیمردانی را به‌دلیل نگاه اجتماعی‌اش دوست دارم، ضمن اینکه خودش هم بدون اتکا به هیچ جریانی در سینما سرپا ایستاده است.

وی درباره بازی کردن نقش مادر «صبا» گفت: انواع و اقسام مادرها را در سنین مختلف بازی کرده‌ام اما مادر صبا یک ناچاری در ترک وطن و مهاجرت داشت، مهاجرانی که موفق نبودند.