سلمان اسکندری مدیر گروه کسب و کار رادیو اقتصاد  با اشاره به رویکرد برنامه‌های این گروه عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های برنامه‌های گروه کسب و کار رادیو اقتصاد پیگیری مطالبات مردم در حوزه‌های کسب و کار، رفع موانع و مشکلات آنهاست که تلاش می‌کنیم از طریق ارتباط‌گیری با مسئولان مربوطه به طور زنده و مستقیم مسائل را پیگیری کنیم.

وی به مشاوره‌های اقتصادی از طریق این شبکه اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر رویکردهای کلی، مشاوره در حوزه‌های تولیدی نیز در اولویت توجه شبکه است و مخاطبان می‌توانند هرشب راس ساعت ۲۲ شنونده برنامه زنده «شب آفتابی» باشند و درخواست‌های خود را با این برنامه در میان بگذارند.

اسکندری همچنین به مناسب چهل و دومین سالگرد انقلاب به ویژه برنامه «شکوه ایران» که به بررسی دستاوردهای انقلابی می‌پردازد، اشاره و بیان کرد: در این برنامه با رصد عملکرد دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و انقلابی با روسا و مدیران در خصوص شرح اقدامات موثر و قابل توجه، صریح و بی پرده گفتگو کرده و اخبار مربوط به عملکرد فعلی و اقداماتشان اطلاع رسانی می‌شود.

وی افزود: رادیو اقتصاد در تمام حوزه‌ها علی‌الخصوص معیشت مردم ماموریتی را دنبال می‌کند و این موضوع دغدغه ماست لذا انتخاب سوژه‌ها و واکاوی آنها در برنامه‌هایی مثل «روی خط بازار» و «رهیافت» در راستای رفع نگرانی‌های معیشتی، انتخاب می‌شود.

اسکندری در بخش دیگر با بیان مثالی عنوان کرد: رویکرد دیگری هم داریم که نسبت به برخی موضوعات با کارشناسان و همچنین تصمیم‌گیران و متولیان گفتگو داریم تا نوعی فضای گفتمانی را ترسیم کنیم به طور مثال موضوع موالید در تذکرات مقام معظم رهبری، همواره به عنوان تهدید نسلی یاد می‌شود و ما سعی داریم در گفتگو با نمایندگان مجلس و وزرای دولت راه‌ها و مشوق‌های فرزندآوری را پیگیری کنیم.

وی در پایان گفت: همزمان با ایام فجر میزان عملکرد مسئولان را در راستای محرومیت‌زدایی بررسی کرده و اقدامات انجام شده را هم اطلاع رسانی می‌کنیم که از طریق برنامه «شکوه ایران» هر شب تا ۲۲ بهمن ساعت ۲۰ تا ۲۱ پخش می‌شود.